Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek algásodás ellen?

Bán Máté kérdése:

Mit tegyek algásodás ellen?

Figyelt kérdés
50l es akvi ba a háttér algásodik barna alga mit tegyek h ne algásodjon?
2011. máj. 29. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mikor indult az akvárium?
2011. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
januárban üzemeltem be
2011. máj. 29. 09:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor annak jó esetben már el kellett volna tűnni.

Na jó, akkor a szokásos.

Milyen szűrőd van?

Milyen és mennyi hal, és növény van?

Hogyan csinálsz vízcserét?

Nem etetsz e túl?

Mennyi, és milyen a világítás?

Milyen vizet használsz? (csap, kút...) Tápozod a növényeket? Táptalaj van az aljzat alatt?

2011. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Frontosa ***** válasza:

Ennyi idő alatt már el szokott tünni.

Hiba lehet: Kevés fény, Magas ammónia és/vagy nitrát szint és/vagy gyenge szűrés stb..

Milyen a világítás? Szűrő? Részleges vízcseréket milyen gyakran csinálsz és mennyit?

Üdv,

2011. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
internal power filter 200l/h 3 zebradánió 2 gömbmolly 1 gurámi(rubint) növény élő nincs anyám nem engedi se a világítást mer sokat fogyaszt ezt mondja
2011. máj. 29. 09:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, hát akkor a világ 8. csodája lenne, ha nem lenne algád.

Pillanatnyilag a világítás hiánya okoza, hogy nincs még vagy 5 fajta algád.


A szűrésed pimaszul alulméretezett, 300-350 l/h lenne az ideális. Növények nélkül esetleg egy akasztós "külső" szűrő.

A vízcseréről nem írtál, így gondolom nincs. Ilyen növénytelenül részleges vízcseréből is kéne heti 2* 20 %.


Ne vedd ezt akadékoskodásnak, de az az igazság, hogy hosszan sorolhatnám még a hibákat, kezdve pl. a tartott halakkal.

De fölöslegesnek érzem, mert nincs a világon az a hobbi, amihez ne kéne pénz. Az akvarisztika sem kivétel, és a spórolással életekkel játszol.

Ez nem olyan, hogy nem veszek a kutyámnak krómacél tálat, jó neki a műanyag is.

Szóval a legjóindulatúbb tanácsom a barna alga ellen, hogy akkor térj vissza az akvarisztikához (és ne a haltartáshoz) ha lesz rá elég saját pénzed, és érzel magadban annyi elhivatottságot a tanulás iránt.

Legalább annyit, hogy mielőtt megvennél egy halat utánnanézzél egy 15 másodperces kutatómunkával, hogy vajon tudsz e neki optimális körülményeket biztosítani.

2011. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1*30
2011. máj. 29. 10:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Oszd meg 2*20-ra, és ha úgy lesz pénzed, vegyél egy olyan szűrőt, amilyet írtam. Vigyázz, ne etess túl. Esetleg gömbmohát még vehetnél bele párat, ha éri temrészetes fény az akit.
2011. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Frontosa ***** válasza:

Az előttem szóló mindent leírt.

Csoda, hogy még csak barna algád van, még 5-6 hónap és egy algatócsában fognak úszni a halaid. Nem sokáig fogják húzni. Gyakorlatilag minden hibát elkövettél amit el lehetett.

Világítás és élő növények kellenek az akváriumba. Világítás nélkül nem is látod a halaidat, nem azt szeretnéd, hogy szép akváriumod legyen? A növények nem csak díszek, hanem jelentős funkciót töltenek be.

Ebbe az akiba max. 10 db. kisebb testű csapathalat tarthatsz!

Minden akváriumban bizonyos időközönként részleges vízcserét kell csinálni (állott csapvíz).

A szűrőd is kicsi.

Üdv,

2011. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A többiek mindent elmondtak, én csak az anyagi részéhez szólnék kicsit...

Egy ekkora akvárium össz. rezsiköltsége, normális világítással és szűrővel kijön 1000 Ft-ból havonta. Szerintem ennél többet költ édesanyád chipsre, kólára, esetleg cigire, mindegy mire, a lényeg az, hogy szerintem ki lehet szorítani minimálbérből is. Ez 100%, én egyetemistaként kevesebből tartok fenn egy lakást, tehát nem csak a levegőbe beszélek.

Akvarista.hu-n rengeteg dologhoz hozzájuthatsz bolti ár alatt.

Viszont az, hogy "anya nem engedi az élő növényeket", na az nonszensz.

2011. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!