Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tropical gyártmányú, zöld...

Tropical gyártmányú, zöld alga elleni készítményt, mennyi ideig célszerű adagolni?

Figyelt kérdés

Zöld alga megszüntetésére ajánlották ezt a gyártmányt, viszont nincsen hozzá magyar nyelvű útmutató és sehol sem találtam. 40 literes akvihoz szeretném adagolni.

Azt írják, 10 ml/ 100 liter víz. Viszont, azt már nem, hogy mennyi ideig és, hogy ártalmas e halaknak....


Ehhez kérném segítségetek!


Köszönettel előre is!


2011. máj. 29. 11:13
 1/10 Platypus ***** válasza:

Semeddig.Az algairtók nem oldják meg a problémát, viszont mérgezőek egyes halakra, és majdnem az összes akváriumi gerinctelenre. Hosszú távon nem segít a szer semmit. A spórák nem halnak meg tőle, hiába irtod ki az algát, vissza fog jönni, és addig is tönkreteszed a vízminőséget.

A zöld alga ellen hatékony megoldások: a szűrés növelése, gyakoribb vízcsere, easy carbo adagolása a növényeknek.

2011. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is a semeddigre szavazok. Inkább azt írd le, hogy milyen a szűrésed, a világításod, a növények fajtája és darabszáma, a halak mennyisége, milyen gyakran cserélsz vizet, mivel tápozod a növényeket.

Aztán ezekből talán kiderül, hogy mi az algásodás oka, így azt lehet megszüntetni. Az algaírtó szer csak tüneti kezelés, ráadásul nagyon ártalmas, ahogy már előttem elmondták.

2011. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szűrés:

40 literes akváriumban úszkál egy HF betta pár és nagyon jól érzik magukat látszatra. Még habfészek is alakulóban. Hozzá van egy maximum 60 literes akváriumig használható INTERNAL POWER szűrő, minifilterrel 5 Watt-os, 200 liter/óránkénti áramlási sebességgel.


A világítás:

Jelenleg, rodai 35 Wattos lámpával történik. Jövő hétre van tervbe véve 2 db. Day Light15 Wattos lámpa.


Növények:

Elodea densa

Cladophora aegagropila

Tündérhínár

Echinodorus tenellu

Van egy olyan növény, amit nem ismerek, de megpróbálom körbeírni:

Zöld a teteje és bordós az alja, hosszú és keskeny levelei vannak és fehér gyökereket ereszt oldalról.


Ezeknek tápozása:

Aquaplant&CO2 táptablettával vannak 2-3 naponta.

2011. máj. 29. 12:46
 4/10 anonim ***** válasza:

A szűrés nem valami hűde nagy, pláne ha tekintetbe veszem, hogy ilyen mértékben növényesített akiban nem ritka a 8-10... akár 12-szeres óránkénti vízforgatás.

A Betták mondjuk nem örülnének neki, de azért egy 6-szoros mindenképpen jó lenne.

A világításra nem igazán mondok semmit, úgyis le lesz cserélve.

Esetleg azon lehetne elgondolkozni, hogy ne egyforma legyen a két cső. Az egyik lehetne hideg fehér (általában 6500 K) a másik meleg fehér (4000 K, de akár 3000-ig is le lehet menni).

A CO2 tabinak elég macerás a jó beoldása, arról ugyan nem írtál, de szerintem is megéri áttérni az easy carbo-ra.

Az aquaplant egy Neptunos növénytáp, kb. 1 tő anubiashoz elmegy, de ezzel ki is fújt.

[link]

Itt találsz használható növénytápokat. Egyelőre szerintem olyat használj, amiben kevés a nitrát, és a foszfát.

Nem tudom, ismered e az EI alapú tápozást, de annyit minimum átvehetnél belőle, hogy részleges vízcserékkel (akár heti 2-3 alkalommal, kisebb adagokban) szabályozd le a tápozást.

Az egyik dolog, amit be kell lőni, hogy se sok, se kevés ne legyen semmiből.

(makro, mikro elemek, szén, fény)

A másik dolog, amire törekedni kell, az állandóság. A lehető legkisebb kilengésekkel kell üzemeltetni, néha még ennyi is elég a zöldalga ellen.

2011. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
87%

A tápozás elég rossz. De az EI semmiképpen sem megoldás ide, ahhoz nitrátot, foszfátot és rendes CO2-t kéne adagolni. Az 50%-os vízcsere is elég drasztikus egy tenyészpár mellé.


A jelenlegi tápokat jó lenne teljesen elfelejteni, és easy life profito-t és easy carbot használni helyette. A fény kis csökkentése is jó megoldás, lehet hogy pár növényről le kéne mondani, de a zöld alga is csökkenne. A Betták miatt nem növelném az áramlást, inkább a jelenlegi szűrőt kéne mattenfilterré alakítani. Az egy jó megoldás biológiai szűrésre, ami csökkenti az ammónia mennyiségét a vízben.

2011. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak hogy egyértelművé tegyük.

Nem mondtam, hogy EI szerint kell tápozni, csak hogy a vízcserékkel történő szabályozást át lehet venni belőle.

Az 50, de legyen csak heti 40 % vízcsere pedig többszörre szétosztva(!) egyáltalán nem sok.

Ami pedig a vízforgatást illeti, egyrészt nagyobb vízforgatás nagyobb szűrőt, és íyg térfogatot feltételez, másrészt 6-szoros névleges vízforgatás az 2,5-3 -szoros gykorlati vízforgatást jelent, ami szintén nem hogy nem sok, hanem az lenne a minimum.

2011. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A világításod minősége javulni fog, ez mindenképpen pozitív.

A szűrésen is javítani kell, ez már nehezebb téma, amint látod. A betták miatt az áramlási sebességen nem igazán lehet javítani, pedig ennyi fény megkövetelné a sokkal erősebb szűrést. Szerintem az is megoldás lenne, ha a motoros mellé beüzemelnél egy szivacsszűrőt, vagy esetleg összedobnál egy külsőt, bioszűrésre.

A másik a tápozás. Ez a neptunos co2 tablettás dolog nem jó. A nyomelemek, ami benne vannak, közel sem megfelelőek. A co2 pedig többet árt, mint használ, mivel bedobod, néhány percre- talán órára felmegy a co2 szint, aztán el is illan, ez pedig csak az algáknak kedvez.

Hogy melyik megoldást választod az előző két váloszoló ajánlata közül, az az elhivatottságodon múlik. Az egyszerűbb a kevesebb fény és easy life prfito + carbo, a nehezebb a micro + macro + co2 rendszer.

És valóban, a 2*20% vízcsere simán indokolt.

2011. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, a nehezebb megoldást nem is javasolták, éreztem, hogy valami nem stimmel. De remélem ki tudod szűrni a lényeget a válaszainkból, igazából ugyan azt mondjuk, csak kicsit más megközelítéssel.
2011. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyesmi foglalat kéne neked (ez tükrös belül így növeli a neon fényerejét):


[link]


És bele 1db 45centis 15Wattos Hagen Flora glo neon, mert az növényekhez jó és nem is algásít.

2011. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenképpen hasznos tanácsokkal láttatok el!!

Igyekszem megoldani segítségetekkel a felmerülő problémát. :-)


Viszont lenne még egy kérdésem:


Ezek megfelelőek lennének?


Szivacsszűrő - ISTA szivacsszűrő (talpas: 990Ft-ért

Külső szűrő - Eheim Classic:14.040Ft összegben??

2011. máj. 30. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!