Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Több kérdésem is lenne 50l-es...

Több kérdésem is lenne 50l-es aksival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül normál áron egy 50l-es aksi(?)

50 l-be tarthatok 20 red cherry garnélát, 10 neont, 5-6 zebradániót és 2 almacsigát(?)

Hol lehet red cherry-t venni,vagy csak rendelni lehet, mennyi a normál ára? (láttam 50-ért,de 150-ért is)

50l-be elég egy AQUAEL 230v-50Hz 4W, 250 l/h-s szűrő-levegőztető(?)


Köszönöm szépen! :)


2011. máj. 29. 16:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ez egy korrekt 54 literes: [link]


Nem, ezeket az állatokat nem tarthatod ekkora helyen, nameg együtt sem. A garnélák mellé valamilyen nano hal lenne jó, ezek közül a neonok még elmennek, de szűkös nekik a hely. Én inkább Boraras Urophthalmoides-t vagy endler guppit javaslok.

Az almacsigák azért nem jók, mert ledíbolják az összes növényedet. Dániót tarthatsz, de melléjük már nem fér neon, a garnélákhoz meg túl aktív halak.


Red cherryt jobb kisállat kereskedésekben vehetsz 500 Ft feletti áron, vagy akvarista.hu oldalon 100 Ft körül.


Nem, ez a szűrő nem elég, 350-400 liter/óra kellene legalább. Az eheim pick up 2008 például jó választás.

2011. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Jelenleg 1 vitorlásom, 2 zebradánióm (pink), 2 almacsigám, 3 neonom van egy 10 literesben, a leírt szűrővel. Alattunk lakott egy néni, aki az unokájának próbált valami meglepetés-félét összehozni a halak által. De az előbb leírt paraméterek alapján nagyon elrontott mindent. Nekem adta a teljes akváriumot, mert elköltözött a lányáékhoz. Szerintem ez kész K.O.(az aksi és a tartalma) Mit lehet kihozni belőle, hogy mindenképpen maradjanak a dániók, a neonok? (A vitorlást meghirdetem, a csigákat is) Az aksit megtartom, jó lesz különítőnek.
2011. máj. 29. 17:13
 3/25 A kérdező kommentje:
Amikor felhozta, és megláttam, nem tudtam hogy sírjak-e vagy nevessek. Olyan szeretettel mutogatta a halacskáit, de még én (aki bevallom őszintén nem vagyok valami nagy hozzáértő, 2-3 hete kezdtem utánaolvasni, mert akartam itthonra egy aksit, de a néni "megelőzött") Messziről látszott, hogy itt valami nagyon nem okés.
2011. máj. 29. 17:17
 4/25 gfero ***** válasza:
kb.15-20 ezer min.vagy neonokat vagy dániokat lehet bele tenni de nem együtt kb 10db-ot.ha együtt akarod tartani akkor kellene kb.70-80 liter.tehetsz még bele törpe szívóharcsákat.esetleg 1 hím betát
2011. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 gfero ***** válasza:
ha AQUAEL FAN 2 -es szűrőd van akkor 50 literhez megfelel.
2011. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
van egy 15 literesem is, de abba most egy dzsungáriai törpehörcsög foglal helyet. érdemes lenne az egészet eladni? (külön-külön) és csinálni egy teljesen újat? Az a baj, hogy még csak 17 vagyok, anyagi segítségre nem számíthatok, mert a családba csak én vagyok állatbarát, a szüleim utálják és feleslegesnek tartják az összeset. Ennek ellenére van itthon egy dzsungi, 2 fűegér, meg ugye ez a "potya" aksi. a szőrgombócokra van pénzem, elég olcsó a tartásuk, ennek ellenére minden földi jót megkapnak, megfelelő helyük is van, amekkora szükséges. az aksit viszont nem kalkuláltam bele (nem ilyen hamar), mert ez csak "idepottyant". Kajájuk, szűrőjük van(Aquael fan micro plus, a fenti paraméterekkel), de ezzel nem merül ki az ellátásuk :/. Nem akarom azt folytatni, amit a néni, de jelenleg nincs a cserékre fedezetek. Leghamarabb július 15.-én lesz 56 ezrem, de az nem erre a célra lett tervezve. :/ Meghirdessem?
2011. máj. 29. 17:49
 7/25 A kérdező kommentje:
bocsi. fedezetem*
2011. máj. 29. 17:50
 8/25 anonim ***** válasza:

Hát ez valóban elég szörnyű, a vitinek 200 literes akvárium kellene. Szerintem már soha nem jön helyre. A pink dániók génkezeltek, emiatt ilyen a színük, ők sem lesznek hosszú életűek.

Ha meg akarod tartani őket, akkor mondjuk 8 neon kellene 50 literre és 6 dánió (de ne a pinkből vásárolj melléjük).

A szűrő nem FAN2-es, hanem FAN MINI, tehát semmiképp nem elég egy nagyobb akváriumba.

2011. máj. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mennyiért hirdethetném meg őket külön-külön? Annyira sajnálom őket :/:/ :( Jelenleg nekem erre nincs fedezetem.
2011. máj. 29. 17:57
 10/25 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképpen hirdesd meg őket, a júli 15-öt már nem élik meg ekkora helyen. Főleg a vitorlás nem, csoda, hogy ő 1 napot is túlélt itt. Bár nem látszik rajtuk, de ez nagyon durva állatkínzás.
2011. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!