Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Horgászás közben mikor ráakad...

Horgászás közben mikor ráakad a hal a horogra és ki veszem fáj az neki? Menyi idő után kezd el újra táplákozni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt elég nehéz megmondani. (én a helyedben nem is horgásznék)


Viszont azt tudom, hogy van egy horogfogó (vagy horogkiszedő), mert előfordul, hogy a halak lenyelik a horgot és azt ki kell szedni óvatosan, nehogy fájdalmat okozzunk az állatnak (ha túl mélyre hatol az a szerszám)

2011. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Képzeld el, hogy a szádba akasztanak egy horgot és kihúznak vele...na ezt érzi a hal is.
2011. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ugyan azt érzi a hal, sokkal fejletlenebb az idegrendszere, illetve kevés az idegvégződés a száj környékén, az eléggé porcos rész.

Ettől függetlenül persze, fáj neki, csak azért ne úgy képzeld el, mintha téged rángatnának kampóval.

Táplálkozni a fiatal példányok már aznap fognak, az idősebb, óvatosabb példányok néhány nap múlva.

2011. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
azt el is felejtettem említeni, hogy azt hallottam, hogy a lazacoknak rossz élményeik vannak a horgászással kapcsolatban. Ha elkapnak egyet, szabadon engedik, többet nem megy a csali közelébe. Talán, hülyén hangzik, de ez így van. Még az egyik szamurájos animében is ezt mondta egy bölcs öregember
2011. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is szamurájos animékből tanulok a halakról, ez nem lehet véletlen egybeesés :DDDDDD


De amit mondasz egyébként nem hülyeség. Hívhatjuk rossz élménynek, vagy tanulásnak is. Az a hal, amit kifognak egyszer, sokkal óvatosabb lesz a jövőben.

2011. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!