Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van az akváriumotokban?

Van az akváriumotokban?

Figyelt kérdés

Ma vettünk egy fehér Axolotl-t, és egy kígyófejű angolnát az akváriumba!

Társas akváriumban vannak, az eladó fagyasztott szúnyoglárvát javasolt nekik. Ha esetleg tartjátok valamelyiket érdekelne, hogy milyen kajával tudnék még nekik kedveskedni?

Illetve, ha még van valami fontosabb információtok róluk írjátok meg!


Köszönöm!

23L


2011. máj. 30. 12:05
 1/7 Platypus ***** válasza:
Az axolotl nem való társas akváriumba. Hideg víz kell neki, és a halak le szokták csipkedni a piros kopoltyúfonalait. Az angolna meg 40 centisre nő, elég nagy akváriumot igényel kifejlett korában. A kis halakat megeszi.
2011. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
200l-es az akvárium
2011. máj. 30. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Ahj.

Az axalotlnak 18 C a maximum hőmérséklet, az angolnának meg 24 a minimum, amin egészségesen tartható. Mégis, mi lesz a közös nevező?

A hét - B hét?

Ráadásul, ahogy Platypus is mondta, az angolna nem igazán fog válogatni a szúnyoglárva és az axalotl csápocskái között, számára mindkettő eleség.

Azonnal válaszd el őket. Az angolna egyébként halat eszik főleg, de a fagyasztott eleségeket is elfogadja, rengeteg létezik belőlük, az élőről nem is beszélve.

2011. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy az axolotl élő kaját eszik, szunyoglárva és tubifex. Aztán lehet h megeszi a fagyit is, nem tudom, mert sose volt még ilyen állatom.
2011. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor szembesülnünk kellett azzal a ténnyel, hogy szemrebbenés nélkül hazudnak az embernek, vagy k.urvára nem értenek hozzá.... Meséltem az akváriumomról, sőt tudják is milyen az akváriumom, azt mondták mehetnek bele.

Nem terveztük őket, szúnyoglárváért mentünk be. Ha terveztük volna előtte utána néztem volna, meg hát az ember azt gondolja, hogy helyes információkat kap a kiszemelt állatkáról. Megláttuk őket és nagyon megtetszettek, tekintve, hogy nem igazán szoktak itt az állatkereskedésben ilyen "különlegességek" lenni!


Jó ideje hozzájuk járok, de most csalódnom kellett...

2011. máj. 30. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze így szokott ez lenni, első látásra szerelem..

A boltosokra pedig nem kell hallgatni. Ők csak el akarják adni a terméket.


Ez ugyanaz, mint mikor bemész egy ruhaboltba, felpróbálsz egy legocsmányabb ruhát, aztán megkérded az eladók véleményét. Azt fogják mondani, hogy nagyon jól áll! :)


Máskor ha látsz valamit, ami tetszik, akkor tégy úgy, hogy megjegyzed a nevét, aztán hazamész és megnézed neten az igényeit. Olvasgatsz róla egy kicsit. És ha kell, akkor pl felhívod őket, hogy rakják félre és így bármikor visszamehetsz érte, így nem fogják megvenni az orrod elöl mások.

2011. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, ebből most okultam, de régóta hozzájuk járok, eddig még sosem csalódtam, most el jött ennek is az ideje:S
2011. máj. 31. 08:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!