Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha védett, akkor miért árulhat...

Ha védett, akkor miért árulhatják?

Figyelt kérdés

Állítólag az Axolotl kihalófélben lévő, védett állat.

De akkor miért nem viszik el őket az állatkereskedésekből? Ott is ugyanúgy vannak ellenőrzések, mint egy élelmiszerboltban, vagy egy húsboltban nem?


2011. máj. 31. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:

természetes élőhelyén védett.

A tenyésztett példányok nem.

2011. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap hollókat akartak eladni. Ha valaki kereskedni akar velük, tök mindegy neki, hogy védett-e.
2011. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!


nem tudom. Nyíregyházán az állatkereskedésben meg magyar siklók vannak: gabonasikló, vízisikló. Tudom, hogy a gabonasikló tenyésztett, na de a vízisikló szerintem sima befogott példány. Már gondoltam arra, hogy ha sok pénzem lenne, ami nincs, megvenném az összes vízisiklót, és itthon szabadon engedném őket. Már be se megyek oda, annyira sajnálom őket. én Kisvárdán élek, itt nagyon sok vízisikló van, ott Nyh-n pedig szűk terráriumokban élnek. :(

2011. máj. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Az axolotl a természetes élőhelyén kihalófélben van, mert azok a bizonyos élőhelyek folyamatosan fogynak. De amúgy fogságban nagyon könnyen szaporodik, ezért a tenyésztett állatok kereskedelme egyáltalán nem befolyásolja az élőhelyek állapotát. Az ara papagájoknál, amik szintén veszélyeztetettek, szükség van az engedélyekre, hogy biztosak lehessenek benne, nem vadon fogott állatokról van szó. Az axolotlnak meg eleve az albínó változatát szokták árulni, ami nem is él a természetben. És senki sem fogja fosztogatni a természetet egy 1000 Ft-os állatért, amit bárki könnyen szaporíthat, aki egy kicsit is odafigyel az igényeire. Ezért nem indokolt az engedélykötelessége.
2011. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi, mondjuk nem egy helyen láttam már szürkét is, vagy nem tudom mi a hivatalos megnevezése.
2011. máj. 31. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!