Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Folyami homokot is tettem az...

Folyami homokot is tettem az akvárium aljára a növények alá amiket most telepítettem. Erre jött rá a bazalt. Viszont rettenetesen zavaros a víz, féltem a szűrőmet is. Le fog üllepedni? Nem lesz baja a szűrőmnek?

Figyelt kérdés
A homokot csak a növények alá tettem, nem a teljes aljzatra, és került rá bazalt is, de most olyan, mintha a homokot keverné a szűrő a zavaros lében. Halak még nincsenek benne. Rosszul csináltam?
2011. jún. 2. 13:20
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nyilván elfelejtetted átmosni és ülepíteni.Addig kell mosni, amíg a felkeverés után, kb 10-20 mp elteltével nincsenek lebegő részek a vízben, az-az jól ülepedik.Az a gond, hogy az ilyen apró részecskéket még a szűrő sem nagyon szedi ki, csak keveri.Ha még nincsenek benne halak érdemes lenne kiszedni és újra átmosni az egészet.Ezt többet nem fogod elfelejteni.:D Sajna ez van.
2011. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani. lehet, hogy szoktak homokot is rakni, de nekem csak kavics van, olyan 5-6 cm vastagságú rétegben. A homok csak kínlódás. Állandóan fel fog kavarodni, ha csak bekapcsolod a szűrőt. Én próbáltam, mert anyum erősködött hogy mikor nekik 30 éve volt akváriumuk akkor nekik az volt az alján, hiába mondtam neki, hogy kavics is elég lenne. Aztán elhitte mikor már kipróbáltuk. Nekem semmi gondom vele, a növények is jól elvannak benne, néha veszek ilyen tápot nekik, amit bele kell rakni a kavicsba a tövükhöz és annyi.
2011. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szívd le a vizet, aztán töltsd újra, de lassan.


Pl tegyél az akvi tetejére egy műanyag tálat, aminek kilukasztod az alját, a tálba öntsd a vizet, és onnan majd lassan fog átfolyni az akváriumba, úgy nem kavarja fel az aljzatot.

2011. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem volt homok aljzatú akváriumom, és egyáltalán nem kavarta fel a szűrő. Szép tiszta volt mindig. Persze mielőtt beletettük jó ideig mostuk..
2011. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Átmostam én is sokszor. A homokot is, a bazaltot is.

Nem is akartam én homokot beletenni, csak az eladónő annyira erősködött, nekem meg első akvárium, aztán hittem neki.

Várok holnapig hátha letisztul. Ha nem, akkor kiszedek mindent, kimosom a homokot a bazaltból és vissza.

2011. jún. 2. 15:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudni kellene, hogy milyen a homok. Az a jó, ha durva, nagyszemű, az könnyen ülepszik. Viszont ez az iszapos-homoklisztes dolog szörnyen fog kinézni, állandóan felkavarják a halak, a talajporszívó, a szűrő. Viszont friss aki beállításánál természetes a zavarosodás és az opálosodás, várj vele, hátha tisztul. A szűrőnek nem lesz baja, de a szivacsot most az elején még gyakran mosd ki.

Aztán lehet, hogy tényleg újra kell kezdeni az egészet.

2011. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Murr,

írtam emailt. Ha ráérsz majd nézd meg! Köszi!

2011. jún. 2. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Írtam, aggodalomra semmi ok :)
2011. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Különben nem mondott túl nagy hülyeséget az eladó a homokkal, mert abban a növények gyökerei könnyebben tudnak kúszni, mint a nehéz bazalt kavicsban, és így szebbek lesznek, tudnak szaporodni, terjedni jól.


Csak hát lehet hogy nem a legelső akváriumnál kellett volna ezt kipróbálni, mert ha nem vagy elég ügyes a víz feltöltéskor, csak fogod és brutálisan öntöd bele a vizet vödrökkel, akkor az neked minden vízcserénél fel fog kavarodni.


Persze egy nap alatt leüllepszik, csak ha már halak vannak benne és úgy is összekavarod az nem olyan jó nekik.


Csináltam én is hasonlót régen, csak én SERA táptalajt raktam alulra, vigyáztam feltöltéskor, de néha mégis olyan ködfelhő volt az akviba, mert akkoriban volt egy nagy "Díszcsík" halam és az mindig túrta a talajt.

Szóval ezek után már az se mindegy milyen halat veszel.

2011. jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!