Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha szárazföldi növénytáppal...

Ha szárazföldi növénytáppal öntözöm a vizinövényeket, az jót tesz nekik?

Figyelt kérdés
Abban is van mindenféle anyag és lehet hogy az olcsóbb, bár még nem vettem olyat.
2011. jún. 3. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak épp nem biztos, hogy a vízminőségre jó hatással van, mások az összetevőik. Én biztosan nem merném megreszkírozni.

Vízi növény-szárazföldi növény, nagy különbség, és így az igényeik sem ugyanazok

2011. jún. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Maga a vízinövény mint növény, ugyan azokat a tápanyagokat hasznosítja mint bármelyik szárazföldi. Viszont az más kérdés, hogy hogyan, és milyen formában kapja meg. A kérdés pontos megválaszolásához egy szakember kéne. Én nem vagyok az, viszont el tudom képzelni, hogy a szárazföldi növényekhez kapható tápok esetleg olyan táparányúak ami árthat a víz minőségének. Ezért én nem adnék neki.
2011. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
azaz, hogy van bennük nitrát. Ha halakat tartasz, akkor nem lehet egyeltalán. Ha nincsenek halaid, akk mehet
2011. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy kipróbálom, csak kíváncsi vagyok :)


Nincs még halam és pl a glosso növény, amivel befuttatnám a talajt, annak mintha azt olvastam volna, hogy kell nitrát, mert az valami mocsári posványban szeret lakni. Aztán az is lehet, hogy hülyeséget mondok.

2011. jún. 3. 09:14
 5/12 Platypus ***** válasza:

Van pár típus, amit használhatsz, de a legtöbb nagyon káros az akváriumban. Az átlagos szobanövénytápokban ammóniavegyület vagy karbamid(ammóniára bomlik) a nitrogénforrás. Ez egy akváriumban leginkább algásít és mérgező a halaknak. És eleve nincs is szükség hozzáadott nitrogénre.

Amit többen használnak, az a fitohorm mikromax. Ez egy mezőgazdasági növénytáp, gazdaboltban kell keresni. Semmiféle nitrogén vagy foszfor nincs benne, csak mikroelemeket tartalmaz. A nagy kiszerelés miatt drágának tűnik, de kb. 200 Ft-ra jön ki az éves adagja.

2011. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Van még egy hatalmas probléma a szárazföldi növénytápokkal, mégpedig hogy nincsenek kelátolva. Ez azt jelenti, hogy a vízben nagyon hamar olyan formában lesznek, ami a növények számára használhatatlan. A vassal szokott a legtöbb probléma lenni, az gyakorlatilag egyből rozsda lesz, az pedig tönkre teszi a szűrőt, szűrőanyagokat, lerakódik mindenhová. És azért sem jó még, mert a legtöbb a nitrát és foszfor bennük, a nyomelelemek aránya kicsi. Tehát még ha nem is öntesz belőle annyit, hogy ezekből túl sok legyen, akkor nyomelemekből gyakorlatilag semennyi nem lesz.

Így ez használhatatlan.

2011. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:
A mikromax speciel EDDHSA kelátokat tartalmaz, ezek elég stabilnak számítanak.
2011. jún. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az lehet, én a teljesen hagyományos, olcsó növénytápokra mondtam, amit mondtam. Biztosan használható az, amit javasolsz, tudom, hogy értesz hozzá (jobban is mint én).
2011. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
minden élő növénynek kell valamilyeen szinten nitrát. Nemsok, de kell.. akváriumban elég amit a szűrőbacik lebontanak a halaktól.
2011. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ezek szerint egy 1000 literes növényes akváriumba már érdemesebb Fitohorm mikromax-ot önteni.


Na köszi.


Kicsibe meg jó a ProFito (a legkisebb flakont se használom el fél év alatt)

2011. jún. 3. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!