Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt a szőlőtőkét belerakhatom...

Doruss kérdése:

Ezt a szőlőtőkét belerakhatom az akváriumba csak úgy, már nem kell vele semmit csinálni, ugye?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyet rendeltem, azt írják, homokfúvással tisztitott. Kell csinálnom vele valamit, mielőtt beteszem?

Amúgy ha foltokban jávai mohát kötözök rá, akkor körbe fogja nőni, vagy végig rá kell kötözgetnem?


2011. jún. 3. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát a képen látszódó gyökerekre még rá fér a tisztítás ha ehhez hasonlót kapsz megkefézed és kifőzöd így tedd bele!
2011. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Le kell forrázni és néhány hétig áztatni. Lehet, hogy penészedni si fog, de az nem nagy baj.

A moha naggyából be fogja nőni, de alul, ahol nem éri fény, ott nem. De ha még nem vetted meg, csak megrendelted, akkor inkább ne menj érte, adok én neked ingyen...

2011. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de már megvettem... de majd akkor kifőzöm meg kiáztatom. Amúgy főzni mennyi ideig kell? És áztatni csak sima csapvízben? Meddig?
2011. jún. 3. 19:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy felforralom a vizet (a tőke nélkül), majd ráöntöm. Tehát magát a szőlőt nem főzöm, csak forrázom. Aztán ebben a vízben hagyom kicsit. Ezt eljátszhatod jópárszor.

Áztatni sima csapvízben kell, cserélgesd rajta 2-3 naponta. Majd ha már lesüllyed magától, illetve ha nem színez erősen, akkor berakhatod az akváriumba.

2011. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!