Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol helyezkedjen el a levegőzt...

Hol helyezkedjen el a levegőztető?

Figyelt kérdés

Nem zavarja a halakat,ha az akvárium közepén fújja a levegőt?Vagy jobb ha az egyik sarokba teszem?

Ezenkívül még lenne egy kérdésem,hogy kell-e pihentetni a levegőztetőt és ha igen,akkor mennyi időre?

2011. jún. 3. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem az akvárium oldalán van .

És estére szoktam kikapcsolni , majd reggel ujra be .

2011. jún. 3. 20:06
 2/6 gfero ***** válasza:
a levegőztető ép hogy éjjel kell de egy nem túltelepített akváriumba fölösleges de dizájnnak nem rossz a hátsó sarokba jobb .de egy szűrő az kötelező és az folyamatosan kell hogy menjen nem szabad leállítani.hány literes az akváriumod?
2011. jún. 3. 20:14
 3/6 gfero ***** válasza:
ja azért kell éjjel mert ilyenkor a növények is használnak oxigént és egy túltelepíttet akváriumba oxigénhiány léphet fel ilyenkor kell a levegőztető de normális esetben nem kell
2011. jún. 3. 20:17
 4/6 A kérdező kommentje:

30l, 6 guppi van benne.

Szűrő még nincs,de olvastam,hogy fontosabb a levegőztetőnél,tehát minnél hamarabb szerzek egyet.

Az igaz,hogy ha kikapcsolom a szűrőt,akkor az összes baktériumot visszalöki az akváriumba és megdöglenek a halak?És mi van áramszünet esetén?

Bocsánat a buta kérdésekért,de nem vagyok túl tapasztalt.

Egyenlőre annyit tudok,hogy 1hím guppira kb. 3nőstény ajánlott, nameg hogy hogyan történjen a vízcsere.

Kifőzött szőlőtőke van bent és mű növények.(+ugyebár a kavicsok)

2011. jún. 3. 20:46
 5/6 gfero ***** válasza:
a 30 liter nagyon kevés ha szivárványos guppirol van szó esetleg endler guppi tartható de szűrő nélkül nagyon hamar meg fognak dögleni .a műnővény a legrosszabb választás élő növény kötelező mert a méreganyagokat nincs mi lekösse ami a hal ürülékéből származik és túl magas lesz az amonia meg nitrit szint ami a halaidat nagyon gyorsan elpusztítja
2011. jún. 3. 20:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben,akkor holnap beszerzek pár növényt és egy szűrőt.Köszönöm a segítséged!
2011. jún. 3. 21:16

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!