Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl lenne telepítve?

Túl lenne telepítve?

Figyelt kérdés

Van egy 70 literes akváriumom, melyben 8 serpalazac úszkál.

Úgy gondoltam feldobom valamilyen dél-amerikai sügérrel. diszhal.info-n neztem, hogy kakadu sügérnek 75 literre 6 hal. Szerintetek akkor 1 pár elférne a 8 serpa mellé? Vagy esetleg gyöngyházfényűvel vagy ramirezivel próbálkozzak? (Természetesen max. 1 pár.)

Valakinek esetleg van valami tapasztalata ezekkel a halakkal?


2011. jún. 3. 20:32
 1/6 Doruss ***** válasza:

Hát, nem ismerem a kakadusügeret, de ha azt írják, hogy 75 literre 6 hal, az azt jelenti, hogy annyit érdemes belőlük tartani legalább, mert valószínűleg csapathalak.

Úgyhogy valami olyat válassz, amiből néhány darabot tudsz tartani. Szóval pl azt írják, hogy x literre 2-3 hal vagy ilyesmi.

2011. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gfero ***** válasza:
87%
2 pár kakadu sügér tartható velük az igényei megegyeznek
2011. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Serpa mellé nem tudom, de ha nem lenne serpád, akkor

2 kakadu + 2 ramirezi + 1 filamentosa együtt is jól meglenne 70 literben, sok növénnyel.

2011. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!!

Valószínűleg egy pár kakadu vagy egy pár ramirezivel fogok próbálkozni, aztán lesz ami lesz.

2011. jún. 3. 23:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a Raminak nem csinálsz fullos vizet (lágy savas) nem lesz hosszú életű.

A Kakadu nem ilyen kényes, csak az ikrái, de nem igazán tartható párban. 2-3 nőstény kéne 1 hímre.

2011. jún. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
... meg minden más Apisto-ból is ilyen arányban.
2011. jún. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!