Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet az akvárium vizét...

Bán Máté kérdése:

Hogy lehet az akvárium vizét nyáron nagy melegben hűteni?

Figyelt kérdés
esetlag valami praktika van rá?
2011. jún. 4. 09:21
 1/9 anonim válasza:
47%
Nekünk van az akváriumban egy hőmérséklet-szabályozó. Ezen kívül nem szükséges semmit sem beletenni.
2011. jún. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Van aki ventillátorral fújja a vízfelszínt, van aki hidegvizzel telt pet palackot állít bele...
2011. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha nagyon meleg lenne, szerintem tegyél bele egy jégkockát. De egyszerre csak egyet, nehogy megfázzanak a halak!
2011. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mekkora akviba mekkora jégkocka kell kb.?
2011. jún. 4. 09:36
 5/9 Platypus ***** válasza:
91%

Tavaly nyáron a 40 literes aksiba óránként dobáltam a fél literes fagyasztott palackokat, és így is alig tudtam 27 fok alatt tartani. Hosszú távon nem megoldás, elmész otthonról és megfőnek a halaid.

Ami rendesen működik, ha az akváriumot átalakítod nyitottá, és valamilyen ventilátort szerelsz fölé. Sokan számítógépes ventilátorból barkácsolnak.

2011. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az enyém 50l es
2011. jún. 4. 09:41
 7/9 Platypus ***** válasza:
Hogy mennyi jég kell, azt neked kell kitapasztalni. Nem csak az akvárium méretétől függ, hanem a kinti hőmérséklettől is. Annyit szabad beledobni, ami csak 1-2 fokot hűt egyszerre. Jégkockával stabilan nem is lehet ennél többet elérni.
2011. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gfero ***** válasza:
90%
vagy fagyasztott palack vagy egy számítógép ventilátor felszerelve de a legjobb ha a házba szerelsz klímát és akkor neked is jó vagy veszel akvárium klímát de az nem olcsó
2011. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az imént barkácsoltam össze egy ventillátort a régi számítógépemből és egy mobiltöltőből és tökéletesen működöik.
2011. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!