Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumos lakásba milyen...

Kissné Tahi Erika kérdése:

Akváriumos lakásba milyen szúnyogirtót használhatok?

Figyelt kérdés
A kisfiamat nagyon csípik a szúnyogok, ezért fontos lenne valamilyen hatásos riasztó, de természetesen a halakban sem szeretnék kárt tenni. Hallottam az ultrahangosról, ami nem bocsájt ki semmilyen káros anyagot, ez halak mellett jó lehet?
2011. jún. 5. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szúnyogháló van az ablakon, és így nincs szükség semmilyen írtásra, mert évek óta egy darab szúnyog se volt a lakásban! Ajánlom neked is ezt, olcsó, egyszerű és csak 1x kell megcsinálni
2011. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
100%
Az ultrahang nem árt a halaknak, de nem is mindegyik szúnyog veszi komolyan. Tapasztalat, bár engem nagyon szeretnek ezek a dögök. Az irtó és riasztó vegyszerek mind rendkívül mérgezőek a halakra. Szerintem a szúnyogháló a legbiztosabb. De az ultrahang is megér egy próbát, ha van egy okostelefonod, akkor nem kerül semmibe keresni rá egy ultrahangos szúnyogriasztó programot.
2011. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jaj ez milyen hasznos kérdés. Nálam is gond a szúnyoginvázió, de hát tetőtéri ablakra nem lehet "sima" szúnyoghálót rakni, meg szinte semmilyet. Van ilyen áramba bedugós raid szúnyogirtó, nagyon hatásos, egy méreg lapocskát "párologtat", gondolom már nem használható ez. :(


Az ultrahangosról hallottam jót is, rosszat is. Ismerősünknél inkább a nagyobb bogarakat tartotta távol, mintsem a szúnyogokat. :D

2011. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jól látjátok, a vegyszeres riasztók nem használhatóak ezen túl. Mondjuk én amúgy sem használnám őket, ha egy akvárium élővilágára ennyire romboló hatással van, képzelhetitek, hogy az emberi szervezetre milyen...

Az ultrahangos szerintem nem jó, nem hiszem, hogy távol tartja őket. A szúnyogháló a biztos megoldás, nektek is és a rovaroknak is ez a legkíméletesebb. Tetőtérbe is beszerelhető, de az igaz, hogy sokkal drágább :/

2011. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szúnyogháló remek ötlet, nálunk is van minden ablakon, de ha kinyitom este a bejárati ajtót (családi házban élek) akkor azonnal bejön 1-2 szúnyog, így sajnos nem teljesen jó megoldás. Ma reggelre a gyerek duzzadt végtagokkal ébredt fel, valószínűleg mérgezett szúnyog csípte meg, és nem akarom, hogy az egész nyár kalcium tabletta szedésével és ecetes borogatással teljen el, így az ultrahangos riasztót kipróbálom, talán használ. Három szép akváriumunk van csodaszép halacskákkal és nem akarom sem a gyereket kitenni a szúnyogoknak, sem a halakat a szúnyogirtónak, így ez lehet a köztes megoldás. Beszámolok majd a hatásáról, persze, csak ha érdekel Titeket:-) Még egyszer köszi a válaszokat!
2011. jún. 5. 13:49
 6/7 Platypus ***** válasza:
Eszembe jutott még valami. Létezik szúnyogirtó lámpa. UV fénnyel világít, ami vonzza a szúnyogokat, és valami feszültség van benne, ha a szúnyog hozzáér, megpörkölődik. És vannak citromillatú riasztószerek is, pl. illóolajos gyertyák. Ezek elvileg nem ártanak a halaknak, de nem is túl hatékonyak.
2011. jún. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én használok szúnyogirtó aeroszolt! Chemotoxot, nem fújom közvetlen az akvárium fölé és kevesebbet mint ír a használati. Az akvárium tetős, légpumpa ablakon kívül.Szúnyognak K.O. halaknak semmi bajuk évek óta.
2015. okt. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!