Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Erősen teaszínű a víz az...

Erősen teaszínű a víz az akváriumban, a mangróvétől. Ez tompítja a fényt?

Figyelt kérdés
100 W-os energiatakarékos izzóval világítok, de olyan sötétnek tűnik az akvárium.
2011. jún. 5. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
és hány literes az aksid?
2011. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
80 literes
2011. jún. 5. 21:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Az most tök 8 hány literes, nah mindegy.


Nem, nem tompítja.

2011. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

am meg csak azért kérdeztem, mert amikor beleraktam a vasfát hiába főztem ki meg áztattam elszínezte marhára.

Az anubias egyik levele el is sárgult, pedig elég szívós növény. Nekem 50 literre van 15watt, de neked sztem nem lesz gond

2011. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért volt felesleges a kérdésed, mert nem azt kérdezte hogy elég-e a világítása, hanem azt hogy a csersav tompítja-e világítása erejét, amire a határozott válasz hogy nem.
2011. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszi.
2011. jún. 5. 22:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem mi? Akkor ha csinál egy vízcserét mért lesz világosabb az akváriumban? Mert átlátszó lesz a víz?


Nyilvánvaló hogy minden színező anyag tompít. Tökmindegy, hogy csersav, vagy egy barna festék, vagy egy sárga szatyrot raksz a lámpa alá, minden tompítja a fény terjedését. A növények meg ugyanazt látják amit te.


Ha te sötétnek látod, akkor az is.

Emelhetsz a fényerőn úgy is ha egy fényvisszaverő anyagot teszel a lámpa tetejére, pl: tükröt, mylar fóliát, alufóliát, ilyesmit.

2011. jún. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
Hablenak van igaza, már hogyne tompítana. A csersavrészecskék, amik a fény útjában vannak, elnyelik a fotonok egy részét. Minél magasabb a vízoszlop és minél több benne a csersav, annál többet. Nem véletlen, hogy ezeket a vizeket a természetben blackwater-nek hívják. Némelyik halfaj pont ezt szereti, de a fényigényes növényeknél problémás.
2011. jún. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. Teszek egyenlőre alufóliát, az van a házban. Közepes fényigényű növényeim vannak, meg egy olyan aminek a közepesnél kicsit erősebb világítás kell. Vizet szoktam cserélni, csak még elég új a mangróve, seperc alatt újra beszínezi a vizet, főleg hogy csak heti egyharmad tiszta vízről van szó.
2011. jún. 6. 09:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is az egyik akvárium az totál barna, tákolmány lápmákkal. Van fölötte összesen 36watt fény a 70 literbe hát ide ez nagyon kevés mert közben sötétbarna a víz.


[link]


A jávai mohák épphogy élnek, kicsit barnilnak is.

Az anubias nana is olyan hogy néha alul van egy két sárga levele. A bacopa viszont jól el van mert pont fölötte van a lámpa, így kap némi fényt kétoldalt :)

2011. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!