Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kezdtetek el halazni?

Miért kezdtetek el halazni?

Figyelt kérdés

és most miért csináljátok?

az osztálytársaim nem értik, h mi benne olyan jó...:S


2011. jún. 7. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mert érdekes és szép. jobb mintha egész nap a tv-t nézném...

de amúgy az akvarisztika szerintem nem olyan időigényes., emellett van sok más hobbym

2011. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de azonkívül, h megnyugtat miért jó?
2011. jún. 7. 15:37
 3/13 anonim ***** válasza:

jó, írok egy rendes választ is, hogy maradhassak:D

szerintem érdekes egyrészről, meg szép is ha rendezett az akvárium. egy szobát vagy nappalit eléggé fel tud dobni egy akvárium. meg kevesebb időt igényel mint pl egy kutyatartás, nem kell játszani a halakkal, sétálni vinni, de (legalábbis szerintem) ha elég nagy az akvárium, a halak jól érzik magukat. Nekem is kéne egy csak kicsi a szobám, meg tele van gitárokkal :D

2011. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. jún. 7. 15:45
 5/13 anonim ***** válasza:

Anno gyerekként azért kezdtem el halazni, mert a szüleim nem engedtek szőrös állatot tartani, még hörcsögöt sem, viszont én oda meg vissza voltam/vagyok az állatokért.

Aztán saját életem lett, a halazás meg megmaradt. Nagyon érdekes és lehet tanulni rajtuk keresztül a színek öröklődését. Teszik a látvány, amit a bettás és a sügeres akváriumokban látok. Öröm nézni az egy-egy sikeres szaporulat eredményét. A betták csodás násztáncát, a sügereket, ahogy óvják, nevelgetik, terelgetik az apróságokat. Gyönyörködtet a sokszínűségük, egy ápolt akváriumból árad a nyugalom.

Szóval megvan a maga varázsa. Persze másként, mint ahogy más kutyát és más macskát tartani, más madarazni és más hüllőkkel foglalkozni.

Később anyunak is csináltunk egy szép akváriumot, ő masszőr, és a vendégeknek is nagyon tetszik.

2011. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem egészen gyermekkoromtól kezdve volt, már halas családba születtem bele. Aztán ahogy cseperedtem, lett saját, meg persze sok-sok állattal megpróbálkoztam. Aztán egyetemre kerültem, az otthoni akvárium megszűnt.

Néhány évre rá, kaptam a barátnőmtől egyet, ekkor kezdődött el a komolyabb akvarizálás. Azóta az már a mostanira lett cserélve, illetve az otthonit is felújítottam és berendeztem újra.

Hát, a kérdésedre ez a válasz, ezért kezdtem. De hogy miért szeretem, az már más kérdés.

2011. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de mi olyan jó benne?
2011. jún. 7. 17:19
 8/13 anonim ***** válasza:
sztem a halak olyan aranyosak, békések. Te pl. mit szeretsz nézni 1 fában, vagy egy szép tájban? Az akvárium ugyanezt hozza be a szobádba, csak még szebben..
2011. jún. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 5 évesen könyörgött egy akváriumért.Mivel más állatot nem tűrök a lakásba ,engedtem neki .Beleástam magam a könyvekbe ,interneten is olvasgattam,és mikor elérkezettnek láttam az időt ,szülinapjára azt kapta.Lassan 1 éve van meg,és nem bánom egy percet sem .Őt már nem annyira érdekli,de engem annál inkább .Nagyon a szívemhez nőttek ,szeretem gondozni a halakat és még a takarítást is lelkesedéssel végzem .Igazából úgy érzem ,megtaláltam a hobbimat .
2011. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A víz alatti világ egy teljesen más közeg. Nem szokványos. Mi emberek soha nem élhetünk ott. Vagy csak felveszek egy búrát a fejemre, mint mókus a SpongeBob-ban, aztán lakhatok a tengerben is?

Na szóval, ha én nem lakhatok ott, akkor lakjon ő nálam, mármint a tenger. Persze az is jó, ha csak egy édesvízi tó lakik a szobámban és lehetőleg úgy, hogy a fotelból láthassam a lakóit. A vizinövényeket meg azt hiszem azért bírom, mert nem kell locsolni és mégis szépek.

2011. jún. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!