Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegyük fel nagyon nagyon erős...

Tegyük fel nagyon nagyon erős fénnyel, folyamatos Co2 adagolással (+éjszaka oxigénadagolás. ) életben lehetne tartani 1 szárazföldi növényt víz alatt?

Figyelt kérdés
ezt platypus 1ik válaszából merítettem, amiben leírja, h mocsári növényt lehet így. szerintem szárazföldit nem. szerintetek? (Elvégre a víz egy sokkal sűrűbb közeg)
2011. jún. 7. 16:54
 1/6 gfero ***** válasza:
100%
nem lehet pláné ha a díszkukoricáról van szó
2011. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legendás díszkukorica :DDDDD

Platypust ezt kifejezetten arra a fajra írta.

Szárazföldi növényt semmiképp.

2011. jún. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A CO2-nek és fénynek semmi köze ahhoz, hogy milyen környezetben marad életben a növény. Egy hasonlatta élve, ha téged lenyomlak a víz alá, nem abba fogsz belehalni, hogy nem kapsz kaját, ésha beleöntöm a vízbe a levest, attól továbbra se lesz jobb a helyzeted. Ugyanígy egy szárazföldi növény szervezete is szárazföldön működik csak.
2011. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

jahh. a díszkukorica *.*"

már tisztán poén lett xD

2011. jún. 7. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát a fene tudja, én a mocsárit is inkább úgy raktam, hogy egy kis cserépbe raktam rendes virágföldet, aztán belógattam az akváriumba, úgy hogy a cserép alja és a növény gyökere a vízbe legyen, a növény zöldje meg kint a szárazon. Talán ez ideálisabb közeg neki.


De volt egy másik mocsári növényem amit fél évig egy gömbakváriumban tartottam, aztán másik fél évig meg egy pohárban. Néha lefogyott róla a víz, akkor újratöltöttem. Ez egy szívós és ronda növény, de nem akart kidögleni, pedig fényt se sokat kapott.

2011. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
Vannak bizonyos növények, amik a természetben csak ideiglenesen élnek víz alatt, például vízparti növények, amiket időnként ellep a víz, de általában kilógnak belőle. Ezek a fajok tarthatóak életben víz alatt CO2 adagolással és nagyon erős fénnyel. Ilyen pl. a Hemianthus callitrichoides, amiből gyönyörű élénkzöld gyepet lehet nevelni. Teljesen szárazföldi élethez alkalmazkodott növényt viszont nem lehet így se életben tartani. A fő probléma a CO2, amit a vízből sokkal nehezebben vesznek fel a növények, mint a levegőből. Azok a növények, amik legalább időnként víz alatt élnek, képesek kezelni a problémát, még ha nem is olyan jól, mint a valódi vízinövények. A szárazföldi növények viszont nem.
2011. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!