Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb? (többi lent)

Qati kérdése:

Melyik a jobb? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb?Törpe szívóharcsa vagy az anci?
2011. jún. 7. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs jobb, vagy rosszabb.

Bár algázónak hívják őket, ez nem azt jelenti, hogy eltűntetik az algát az akváriumból. Bár esznek belőle valamennyit, de az, hogy algás lesz-e az akvárium, csak rajtad múlik.

Egyébként a szívóharcsák hatékonxabban pusztítják, az anci idősebb korára már egyáltalán nem algázik. De mindegyiket etetni kell külön, forrázott zöldségekkel.

2011. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és zöldséggel mikortól kell elkezdeni etetni őket?
2011. jún. 7. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2. naptól. És csak úgy tarts algázót, ha valamilyen faág/gyökér is van az akváriumban, mert annak a rostjai nélkül nem alakul ki egészséges bélflóra, így idő előtt elpusztulnak.
2011. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és milyen faág vagy gyökér lenne jó?és szőlőtőke?ha az is akkor hogy kell leültetni?
2011. jún. 7. 18:03
 5/5 Agriosz válasza:

Szerintem jó a szőlőtőke, de kicsit macerás. Azért mert elszínezi a vizet (legalábbis nekem ezt tette - lehet ez szőlőtőkétől függ), de mindenesetre akváriuma tétel előtt érdemes egy vödör vízbe tenni, és a vizet folyamatosan cserélni, míg a víz tiszta marad, valamint ez idő alatt megfelelőképp "átázik" és nem kell túl erősen lerögzíteni a talajhoz a felhajtóerő miatt.

Meg én biztos, ami biztos alapon mindenek előtt kifőztem :)

2011. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!