Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet három kérdésem? Sok...

Lehet három kérdésem? Sok választ kérnék és komolyat, értelmeset!

Figyelt kérdés

//Nos az első kérdésem így szól!//


-2 csíkhal megfér egy 90L-es akváriumban?


//A második kérdésem pedig így!//


-Lesz kettő jávai mohánk és nem tudom hogy le kéne kötni,vagy csak leeresztem az akvárium aljára?Úgy is jó?És elvileg van neki tapadó valamije is!Azzal letapad a kőre?Vagy nem?


//A harmadik kérdésem!//


-Hány Red Chery garnélát tudok berakni egy 90L-es aksiba?És hogy hogyan is kéne megcsinálni neki a környezetet!


2011. jún. 9. 19:28
 1/4 Platypus ***** válasza:

1. Melyik csíkról van szó? Úgy 20féle csík kapható a magyar halasboltokban. Van, amelyik egyáltalán nem fér el 90 literben, van amiből egy egész csapat is. Itt keresd meg a tiédet:

[link]


2. A jávai mohát le lehet kötözni, akkor idővel rátapad a tárgyra. Lehet csak úgy leengedni is az aljzatra. Ahogy neked jobban tetszik.


3. Csíkhalak mellé egyet sem, mert garnélapörkölt lesz belőlük. Csíkhal nélkül vegyél 15 darabot, és fél év múlva 100 lesz.

2011. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oksi doxi! :) Akkor a csíkhalakat elpasszolom és veszek anit aztán pedig pl 5 garnélát!Úgy jó?Jah és a garnélákat bántja a tetra és a csigaevő? :S
2011. jún. 9. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Vegyél Red Cherryből 2 hímet és 4 nőstényt.


A csigaevő hal, mint pl a botia vagy díszcsík az megeszi őket és a tetra is, mert befér a szájába a felnőtt garnéla is.


Garnélák mellé csak pici halakat tehetsz, de ha azt akarod, hogy sok legyen, pár hónapig ne rakj melléjük semmit (egy neon is megeheti a frissen született kis garnélákat).


A Galaxy razbóra nem eszi meg elvileg, de én azt hiszem mióta azokkal tarom együtt a redeket mégsincs olyan nagy szaporulatom, mint régen.. szóval elképzelhető, hogy egy keveset mégis megesznek. Elvileg az 1-2 centis boraras (nano) halak sem esznek garnélát, de egy endler guppy az már szerintem megeszi a kicsiket.


A csigák általában nem esznek garnélát, főleg a kicsik nem. Nagy csigáknál meg kitudja. A csigaevő csiga az a kis csigákat tizedeli, a garnélákat szerintem nem annyira eszi.


A jávai mohát, és a békalencsét szeretik a garnélák és a csigák is.

2011. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A csigaevők is csík halak, tehát már most is van csík halad. Ezen kívül inkább kis csapatban (4-6 db) tartandóak, mint párban. Tehát olyat kell válassz, amelyikből min. 4 db. elfér a 90-esben.

A tetrák elég hiperaktív ragadozók. Ha ilyen halaid vannak, inkább a garnélákat passzold.

Red chery mellé inkább csak nano halak valók, mert az nem elég, ha csak nem eszik meg őket! Ha nagyobb halakkal vannak, semmi értelme, mert csak bújkálnak, kifakulnak, stresszelnek, stb.

A jávait 2 okból praktikus lekötni. Egyrészt lesűlyed ugyan, de ha nagy az áramlás, az elsodorhatja, akár a szűrőbe is.

Másrészt ha csak simán az aljzaton van, (és nem mozog) akkor az aljzathoz nő hozzá. Ill. mivel az nem egy stabil valami, a kis szemcsék nőnek bele a mohába. Ez nem föltétlenül probléma, csak bosszantó lehet, akár a mohát akarod nyírni, akár a talajt porszívózni.


Ha minden képpen akarsz garnélát, felejtsd el a R.Ch-t ilyen halakhoz, és válassz valami nagyobbat. (pl. sepregetők közül, 7-8 cm, amit már nem tekintenek tápláléknak).

Ilyenekből viszont egy csapat nem tudom, nem terheli e túl a vizet.

2011. jún. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!