Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hasvízkór? De mitől?

Hasvízkór? De mitől?

Figyelt kérdés

kb. három hónapja üzemel az akvárium; kb két hónapja vannak lakói.... ez idő alatt a 22 halból már meghalt 3 :( egyikük, igaz, nyomi volt (a kedves eladó annyira sietett ebédelni, hogy adott egy nagyon nyominger dániót, sajnos mi is csak itthon vettük észre): a kőhöz kötözött moha között vettem észre, gondolom bebújt oda, aztán nem tudott kijönni.... a másik két áldozat ogyessza márna. az elsőnek látszólag semmi baja sem volt; egyik nap elkezdett pipálva levegőt venni, és a vízfelszín közelében maradt, másnapra meghalt. a másikon kb. 4 napja vettem észre, hogy fel van puffadva, tegnap pedig hogy kiállnak a pikkelyei. már mentem is, vettem gyógyszert (vmi sárga tabletta, porrá zúzva kell a vízbe rakni, 6 nap után részleges vízcsere, majd parakill). az előbb vettem ki a tetemet.......

nagyon szomorú vagyok.... elvileg a hasvízkór a rossz körülmények miatt alakul ki. vajon mit csinálok rosszul? van valami tapasztalta vkinek? mitől alakul ki a hasvízkór?


2011. jún. 10. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Írj le MINDENT az akváriumról!
2011. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitől alakul ki. Nekem 7 évvel ezelőtt egy haverom hozott egy hasvízkóros sügeret, nem tudtam hogy beteg és beraktam a többi közé.


Későn vettem észre. 1-2 hét mulva a legtöbb halam a földön fetrengett nagy hassal. Vettem sera bactopur direct-et, bele a vízbe, aztán 3 nap mulva fél vízcsere. Ezt megismételtem 2x vagy háromszor, nem is tudom már, de állandóan cseréltem a vizüket, hogy ne legyen benne annyi baci..


2 nagyobb halam maradt életben, egy vitorlás és egy díszcsík botia. De ezek nem is voltak meghízva, csak pl a vitorlásnak piros volt a szeme körben és az elmúlt a gyógyszertől.


Szerintem ami meg van hízva, annak már lőttek, de a többi még helyrejöhet.

2011. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
A hasvízkór másodlagos betegség, ami annyit jelent, hogy előtte már valamilyen más betegségben is szenved a hal.Koránt sem biztos , hogy nálad rosszak a körülmények , de ez majd kiderül, ha leírtál mindent az akváriumodról, felszerelésről,stb.Kezeld a halakat a leírás szerint és legközelebb fertőtlenítsd az új halakat, növényeket.Ami azt illeti egy karantén akvárium minden akvaristának a legfontosabb kelléke kellene , hogy legyen, elkerülendő a beteg halak, fertőzött növények betelepítését.Ajánlanám neked is a sürgős beszerzését.Gyógymedencének és ívatónak, ill ivadékgondozónak is használható, ha épp nincs rá szükség. [link]
2011. jún. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

az akváriumom:

[link]

2011. jún. 12. 11:38
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
1-2 hetente ajánlatos lecserélni a víz 20-30% át és átporszívózni a talajt.Fontos , hogy egy üveglappal takard az akváriumot (főleg a betták miatt ).Ezek a dolgok ugyan, a megelőzést szolgálják, de a kezelés után is érdemes betartani, mármint a vízcserét és a takarítást.Nem bunyóztak a betták? Mert könnyen úszórothadáshoz vezethet a folyamatos tépkedés, a stresszről nem is beszélve.
2011. jún. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

műanyagtető van az akváriumon.

a vízcserét gyakrabban fogom ismételni, ez biztos.

egyébként, a bettáimnak semmi baja. ma fogunk venni nekik egy hímet.

2011. jún. 15. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!