Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy öves díszcsíkom. Mien...

Van egy öves díszcsíkom. Mien tippeket trükköket tudtok mondani nekem ennek a halnak a nevelésében, tartásában?

Figyelt kérdés
amint tudok szerzek több öves díszcsíkot hozzá:)mert annyit tudok h csapathal
2011. jún. 12. 13:07
 1/6 Frontosa ***** válasza:
Először is: Kell egy legalább 300 literes akvárium! 30 centisre is megnőnek!
2011. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
rendben...
2011. jún. 12. 13:18
 3/6 A kérdező kommentje:
azután??
2011. jún. 12. 13:18
 4/6 Platypus ***** válasza:
Olyan kaját kell adni neki, ami lesüllyed, mert a talajról táplálkozik. Imádja a csigát. Szereti a talajt túrni, az éles zúzott kövek megsérthetik a száját. Szereti ha vannak búvóhelyek az akváriumban. A felnőtt halaknak a 300 liter is kicsi. Alapvetően lágyvizes halak, de általában csapvízben tartják őket. A többi ugyanaz, mint a többi halnál. Tiszta víz, elég nagy élettér, minőségi táplálék.
2011. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aranyos mozgása van neki, és egész nap aktívan megy ide-oda. Én még 15 centisnél nagyobbat nem láttam.

Arra vigyázz, ha nyúlkálsz a vízben, és megszúr a szájával, az 1 hétig fáj. Az almacsigát imádja széttrandzsírozni, és minden kaját megesz ami leesik a földre. Szeret túrni mint valami vakond. És néha hangosan csattog az akvárium sarkában. Pl növénytalajt nem rakhatsz alulra, mert azt széttúrja és porfelhő lesz mindig. Szóval csak kavics, pl apró sóder, és ilyesmik jöhetnek szóba.

2011. jún. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
csapathal
2011. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!