Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy készítsem elő az akvárium...

Hogy készítsem elő az akváriumot a kicsi guppik érkezésére?

Figyelt kérdés

A héten teszem külön a lányt.

Egy kisebb akváriumba tettem fűtőt,levegőztetőt,növényt és pár kagylót.Elég nekik ennyi?A szűrővel mit csináljak,hogy ne szívja be a kicsiket?A nőstény azonnal elkezdi őket megenni vagy azért lesz időm kivenni az akváriumból?Legutóbb reggelre lettek meg és megették őket a nagyok.


2011. jún. 13. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Jó lesz úgy az akvárium, ahogyan berendezted. De ha a szűrő beszívja a piciket, akkor inkább kisebbet vegyél! Erről tudsz érdeklődni a boltokban, az eladók segítenek neked.


(válaszolok ÁLLATOS kérdésekre: lang.vikus@gmail.com)

2011. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első: szerintem inkább hagyj fel a tanácsok osztogatásával, de legalábbis ne halakkal kapcsolatban tedd azt...


Kérdező: a kagylókat most azonnal vedd ki, mert keményítik a vizet, semmi szükség ott rájuk, többet ártanak mint használnak. Vizet jó lenne, ha az akváriumból vennéd át, mondjuk egy vízcsere alkalmával. Amit leszívsz vizet (a mulmot kivételesen most ne szívd le addig), azt ebbe az akváriumba öntsd, 1/3 arányban mehet hozzá 1 napot állni hagyott csapvíz. Erre azért van szükség, mert ugyanolyannak kell lenni a 2 vízminőségnek a 2 akváriumban. A hőfok is legyen ugyanannyi. A szűrő 0-24 órában menjen. Ahhoz, hogy ne szívja be őket, a végére köthetsz egy nylon harisnyát, vagy vegyél halasboltban egy szivacsszűrőt, ezt légpumpáról tudod működtetni, így a levegőztetés is meg lesz oldva, és a kicsiket se szívja be. Hány literes a nevelő akvárium? A nőstényt pedig ahogy megszült, rögtön ki kell venni.

2011. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első! Eddig 1 jó válaszod nem volt a halaknál! Inkább felejtsd el hogy itt mindenkinek osztogatod a "hozzáértő" tanácsaidat, mert mindenféle hülyeségeket gajdolsz össze vissza.


Kedves Kérdező!

A motoros belső szűrő nem igazán jó a nevelő medencékbe, én inkább a különböző szivacsszűrőket javaslom.

A kagylókat azonnal vedd ki, mert a bennük lévő mész keményíti a vizet. Javaslom helyette, hogy egy befőttes üvegben a teraszon-erkélyen algásíts be egy NEM mésztartalmú követ, amin jó indító eleség lehet az ivadékoknak a frissen keltett Artemia mellett. Esetleg ajánlom a Sera ivadéktápját, vagy az apróra zúzott granulátum eleségeket.

2011. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kagylókat kivettem,a szűrőre pedig húzok egy harisnyát.

A befőttes üveges algásítást,hogy kell pontosan csinálni,hány napig....stb

2011. jún. 13. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Raksz bele egy kis vizet. (jééé, milyen meglepő)

Jó hogyha az akváriumodból veszed ki, mert azon már van egy vékony hártyaréteg. Biztos van, csak nem látszik.

Jó az állított csap víz is, de legjobb az akvárium víz. Kirakod a napra, és amilyen idő van most, 3-4 nap múlva már körömmel lehet majd vakarni róla az algát. De arra figyelj, hogy zöld alga legyen, és ne ecset, fonál, barna, fekete alga. Ez a módszer igazából garnélákra lett kitalálva, de kisebb növényevő/vegyes táplálkozású ivadékhalaknál is működik.

2011. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 2 és 3. válszoló! Lehet, hogy én is elrontok valamit, azt pl. nem tudtam, h a kagyló keményíti a vizet, de én is ember vagyok, hibázhatok! Mostmár én is tudom a választ, majd jobban figyelek.


Kedves Kérdező!!


Ugye nem haragszol, hogy rosszat írtam??

2011. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!