Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért 'fekszik' az aranyhalam...

Miért 'fekszik' az aranyhalam napok óta a kavicságyon, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Nemrég meghalt a társa, azóta kicseréltem a vizet és vettem mellé egy másikat. Az új teljesen jól elvan, a régi ideje 90%ában a kavicson fekszik és nem hajlandó odébb menni. Mi lehet a baja, kérlek segítsetek, nem szeretném ha ő is meghalna!:(
2011. jún. 13. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
mekkora akvárium? szűrés? víz hány fokos? milyen gyakran csinálsz részleges vízcserét plusz talajporszívózást? nagyon remélem nem 10 literes befőttesüvegben kell szenvednie...
2011. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Lehet melege van...

egy barátnőm halának is az volt a baja.

Nézd meg a vize hőmérsékletét

2011. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az akvárium 60l-es, szűrés van, víz tiszta, hetente szoktam részben cserélni, mindent úgy csinálok ahogy az elmúlt félévben és eddig nem volt bajuk. Az újnak továbbra sincs baja, a régi azóta már néha feljebb lebed a kavicsról, de akkor is szörnyen be van lassulva, nincs benne sok életerő. Megfigyeltem hogy az utóbbi napokban nem is nagyon kakil, ha néha lóg ki belőle valami, akkor az egy átlátszó szál. Itt lehet a baj szerintem, de nem vagyok képben a betegségeket illetően, menjek be állatkereskedésbe kérdezzem meg? Mert neten nem találtam értelmeset a halbetegségekről...
2011. jún. 14. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:
60 liter elég szűkös aranyhalaknak...
2011. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tudom, de ez van. nagyobb nem fér el. amúgy hasvízkóros a hal, ha bárki ráismer az általam leírt korai tünetekre, akkor azonnal kezdje el kezelni, mert később csak rosszabb lesz.
2011. jún. 17. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:
hát ha nagyobb nem fér el miért tartasz aranyhalat?...
2011. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hogy legyen mit kérdezned :)
2011. jún. 19. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!