Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak ezekkel a...

Mit csináljak ezekkel a növényekkel? Megmaradnak még vajon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én voltam aki ezt a kérdést feltette kb. 1 hete: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..


Azóta üzemel az aksi, benne vannak a növények, viszont kezdenek sárgulni! :( Mit lehetne velük kezdeni? Vagy ki kell őket dobni, menthetetlenek? Töltök fel néhány képet. A gömbmoha és a crypto szépen megvannak, a cryptot szétszedtem és elültettem szálanként, azok nem sárgulnak, viszont az anubiasok rohamosan, a kis nyamvadt moha meg úgy szint nem fejlődik. Szerda körül tudnék már növénytápot venni ha az segítene rajtuk. :(


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2011. jún. 13. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mohát dobd ki annak annyi.Szedd le a rohadó leveleket,mert csak szennyezed a vizet .Én azt csinálnám,hogy leszedném az összes elsárgult rohadó levelet ,és jó minőségű easy life profitoval tápoznám a többit .
2011. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:

Az Anubiasokat gyakran víz fölött nevelik a kertészetekben, mert így gyorsabban nőnek. Ezért ezeket a növényeket nagyon megviseli az átállás a vízalatti életre. Lehet, hogy csak erről van szó.


A mohád meg már akkor is félig döglött volt, amikor vetted, nem csoda, hogy feladta.

2011. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor a sárguló leveleket tépjem le? Vagy a szárukat is? Akkor nem marad rajta semmi! :D Vagy egyszer majd fog növeszteni újakat? :D A mohát kilököm.
2011. jún. 13. 18:17
 4/11 anonim ***** válasza:
amelyik nagyon sárga ,barna rohadt foltos annak a szárával együtt .Ha bent hagyod a szárát úgy is elbomlik .Ami nagyon menthetetlen inkább szedd le .A többi a táptól még helyrejöhet .Ki fog hajtani ,csak egy darabig csúnya lesz.
2011. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
Szerintem ne vágd le a leveleket, amíg egészen nem sárgul el a levéllemez. Tömegre nincs olyan sok, hogy igazán lerontsa a vizet, a növénynek viszont sokat jelenthet, hogy előbb ki tudja vonni a tápanyagokat a haldokló levelekből. Az Anubiasok ritka lassú növekedésű növények, sokáig tart, amíg rendbe szedik magukat. Ez legalább ad egy kicsi plusszt nekik.
2011. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom mondani, amit Platypus, hogy amelyik egy kicsit is zöld még, azt hagyd meg.

Illetve ami nagyon fontos, hogy ne tépd a leveleket, hanem egy nagyon éles ollóval vagy pengével vágd le őket, ez is rengeteget jelent a növényeknek.

2011. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor csak a teljesen elsárgult leveleket vágjam le, és ha a szára is elsárgult akkor a szárát is? Azért aggódom, mert egy hét alatt csak romlottak, nem javultak! :S De ha a szárat levágom attól a törzsét nem fogja tovább rothasztani?
2011. jún. 13. 19:20
 8/11 anonim ***** válasza:
A szárát is vágd le. Nem fogja tovább rohasztani, ha rohad, akkor amúgy is ez lett volna. Egy hét kevés idő, még jónéhányra szükség lesz, hogy rendbe jöjjenek.
2011. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Okés! Köszi! :)
2011. jún. 13. 21:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy egy tövön azért legyen 2-3 levél, amin keresztül tud még fotoszintetizálni.


Mert ha minden levelét levágod és csak egy gyökér marad, abból már úgy nem fog kinőni semmi :)

2011. jún. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!