Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen lett az első akváriumom...

Milyen lett az első akváriumom? Vélemény?

Figyelt kérdés

Ez életem első akváriuma, 0 tapasztalattal, Nigro blogjának behatására.

35 liter, 4 hónapja üzemel.


[url= [link]


2011. jún. 13. 21:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kép: [link]
2011. jún. 13. 22:00
 2/11 anonim ***** válasza:

Én abszolút laikus vagyok és nem értek hozzá, a kategóriába is véletlenül kerültem:)


Szóval nekem tetszik, csak az nem, hogy nem a falnál van és így fura h mögötte látszik mindenféle dolog. Amúgy nagyon király:)

2011. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Zöldnek zöld, tehát nálam már a jó kategóriába tartozik. Kezdetnek szép lett.

Profi szemmel nézve (ami egyáltalán nem vagyok, csak szeretek okoskodni) viszont azért vannak problémák. Nem szép az összhatás, olyan, mintha gazos lenne. Sokkal határozottabbra kellene venni az elrendezést, megálmodni mindennek a helyét és nem engedni burjánzani, hanem határozottan irányítani a növekedést. Az is furcsa, hogy alig van feltöltve, ha már van helyed, használd ki. Használj hátteret, illetve a fénykép erejéig vedd ki a szűrőt és a hőmérőt is. Ahogy látom, algásodsz is, a szűrésen javítani kellene, ha szép növényest szeretnél.

Persze hibákat megtalálni sokkal könnyebb, mint megcsinálni az akváriumot. Minden elismerésem, jó úton haladsz, csak azért írtam le ezeket, hogy tudj haladni.

2011. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a dzsungel, szerintem jól néz ki, bár a vízköves tetejét nem kellett volna lefotóznod és akkor ilyen lenne:

[link]

2011. jún. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha raknál mögé egy fekete fotokartont, még szebb lenne.
2011. jún. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Én is egy sötét hátfalat hiányolok és 5-6 ujjnyi vizet.Amúgy jól néz ki, főleg első akváriumnak.Talán hátra mehetne még valami nagyobb mutatósabb növény.
2011. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a kritikákat, szóból ért az ember;)

Igen a szűrő egy vicc, egy Aquael termék van benne, de azt hiszem soha többé nem vásárolok ettől a gyártótól. Köszönöm hogy kritizáltátok a szűrést, így legalább már nem csak egy elfojtott hang mondja a fejemben hogy vedd meg azt a régóta kinézett külsőt:)

A fotókartont hogyha ilyen sokan mondjátok, azt hiszem már ma elmegyek, és megveszem. Sima papír boltban van vajon?

Az összhatás... Hát igen, mentségemre legyen szólva, direkt egy ilyen káoszt, egy kis dzsungelt szerettem volna a 4 üveg között. A háttér növényről tudom hogy nem illik bele az összhatásba, de amikor vettem a ricciat, ott volt benne elég rossz állapotban, de gondoltam, elültetem, és most nő mint a fene.

Mit tudnátok helyette javasolni? a világítás 0.5ös.

A vízszint. Mentségemre legyen szólva, nem ilyen alacsony szokott lenni, de most kevesebb vizet pihentettem a kelleténél, és ez lett az eredménye.

Gondolom akkor most felteszitek magatokban a kérdést, hogy akkor minek raktam fel képeket. Tudom, illik megtiszteli a "közönséget" azzal, hogy jó képeket rakok föl,de tegnap csak úgy lefotóztam, és elég jók lettek a képek ahhoz (magamhoz képest) hogy fölrakjam.

Habble!köszönöm a képet!

2011. jún. 14. 12:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, papírboltban árulják 200-300 Ft körül.
2011. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 14. 15:23
 10/11 anonim ***** válasza:
elsőre nem is rossz ;)
2011. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!