Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki tart ramirezit? Mióta?...

Valaki tart ramirezit? Mióta? Milyenek a körülmények?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen vízparaméterek mellett tartod?

(Sok helyen olvastam, hogy <12NK víz kell neki máshol 14-et írnak. Ph-ra is olvastam 5,8-tól 7-ig mindent. Vagy ennyire nem kell beleveszni a részletekbe????)


2011. jún. 14. 19:55
 1/8 foxicom ***** válasza:
22%

Jobb megkérdezni az eladótól!!

nekem van három, és nem kérdeztem meg, csapvízben tartom őket, de az egyik már az első héten beteg lett!

2011. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kényes halak...Egyébként sem valami hosszú életű halak (max 2 év) .....nekem 8 pár van 300l- ben ...

Egyébként a neten mindent megtalálsz a tartási paramétereikről....

2011. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az eladót nehogy megkérdezd!!! tessék: [link]
2011. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És de, figyelni kell a részletekre, ugyanis ez egy nagyon kényes hal, kezdőknek nem való.
2011. jún. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
kb 8-as PH-ban tartja barátom, sima csapvízben
2011. jún. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is "sima" csapvízben tartom őket.

8 fölötti ph, erősen cser-humin savas víz. Jól beállt, beton stabil. Kb. 20 nk. Nálam 3 évig élt legtovább.

2011. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Én 300 literes trópusi társas akváriumban tartok 1 hímet 3 nőstényt. A víz 10 NK-s 6-6,5 pH-s csersavas sötét víz.Kb 1 évesek. Eddig nem tartottam ramikat,de megkedveltem őket, mer jól kijönnek a kisebb halakkal és gyönyörűek.Egy kicsit féltem, hogy az öreg vitorlásom majd megtépi őket , de szépen kitérnek előle, bunyó nélkül.Két hét után, már otthonosan mozogtak.Nagyon úgy tűnik, hogy most ikrázni is fognak.Amint látod sokan sokféle vízben tartjuk és jól elvan, fő, hogy hirtelen változások ne legyenek és a víz mindig terheletlen,kristálytiszta, legyen.Szeretik a tágas barlangokat, bújókat, ahány rami legalább annyi bújó.
2011. jún. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

70 literbe szeretnék 1 párt valamilyen pontylazaccal. Biolabdás belső szűrőm van, sztem az elég lesz nekik. Mivel a boltban is csapvízben vannak, ezért majd lassan szoktatom majd át őket a lágyvízhez. Szerintem így minden rendben lesz.

2011. jún. 15. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!