Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miben döglött meg ez a guppi?...

Miben döglött meg ez a guppi? Láttok rajta valamit? (képek)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


2011. jún. 16. 10:23
 1/9 A kérdező kommentje:

Nem láttam, hogy bántották volna a többiek. A többi nem beteg, vagy legalábbis nem tűnik annak. Ez szegény egyszerűen elfeküdt az aljzatra.

Az akvi 54L, és 7 db hím guppi lakja.

2011. jún. 16. 10:24
 2/9 skarma ***** válasza:
fehérek lettek a pikkelyei. Anno az enyémek is így haltak meg. De nem tudom miért.
2011. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így képről nehéz megmondani, nem látok semmilyen külső jelet. Ez az elfekvés mérgezésre utalhat. Rendben van a szűrés és a heti részleges vízcsere? Nem kerülhetett vegyszer az akváriumba?

Még az etetésre is tudok gondolni, mit szoktak kapni és milyen gyakran?

Mióta vannak nálad?


Egyébként ez a guppi nőstény szerintem. Aztán lehet, hogy tévedek, víz alatt lehetne látni.

2011. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elméletben nincs nőstény guppim Oo (viszont én nem ismerem fel őket...)

Mérgezésre azért nem gondoltam, mert a többi jól van.

A víz rendben van, heti 1 vödör (10-12 L ) cserélve van, a szűrőm is jó.

Kaját TetraMin juniort kapnak, tegnap dobtam be nekik mikróban rottyantott hideg vízzel lehűtött kis darab uborkát is, de nem evett belőle egyik se (nem láttam, hogy ették volna) és 5-6 óra múlva ki is szedtem.

2011. jún. 16. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha csinálsz egy képet a többiekről, könnyű megállapítani, hogy van-e nőstény, mert ott látszik a gonopódium. Neki csak az alakja a gyanús, de lehet hím is.


Ahogy leírtad, a vízzel rendben kell lennie mindennek. Az ammónia szokott ilyen lassú, előjel nélküli pusztulást okozni, attól hullanak egyesével, néhány naponta a halak. De ha megvan a rendszeres vízcsere, illetve ilyen alultelepített az akvárium, ez szóba sem jöhet.

Az etetéssel van egy kis gond, a lemezes magában nem túl jó, fagyasztott kajákat is adni kellene mellé (artemia, cyclops, daphnia, stb.). Az uborkakarika nem mindíg érdekli őket, próbálkozz inkább forrázott és ledarált spenóttal, borsóval, cukkinivel, ezeket imádni fogják.

Figyeld őket, hátha nem lesz több ilyen haláleset. Lehet, hogy a beltenyészet miatt lett ő gyengébb a többieknél, náluk elég gyakori ez. Bélgyulladás is lehetett, bár az sokkal hosszabb lefolyású szokott lenni. Figyelj, negogy mészkő legyen az akváriumba, vagy bármilyen festett, mű dekoráció is okozhat bajokat. Illetve a cserevíz ne legyen túl kemény, ne legyen kútvíz, talán érdemes rámérni a paramétereire, vagy vízelőkészítőt használni.

2011. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

onnan tudod megkülönböztetni őket, hogy a fiú nagyon színes míg a lány nem.

Fiú guppi:

[link]

[link]


Lány guppi:

[link]

[link]


Szeirntem a tied is lány volt. amúgy nem lehet, hogy öreg volt már és azért pusztult el? A guppik nem hosszúéletűek.

2011. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha lány volt valóban, akkor inkább a többi hím zaklathatta halálra...
2011. jún. 20. 09:50
 8/9 anonim ***** válasza:
hány hím és nőstény van összesen?
2011. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem elméletben csak hímek vannak (mihez kezdjek a havi szaporulattal?) jelenleg már csak 5 mert valami megritkította őket.
2011. jún. 25. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!