Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett velük?

Mi történhetett velük?

Figyelt kérdés
Sziasztok algásodással kapcsolatban kértem segitséget töletek nem maradt más megoldás visszaraktam az aksit a régi helyére ahol egyáltalán nem volt benne alga. Most az lenne a problémám hogy kb 2 hete vettem 5 nagy tő anubiast és ma ki is dobttam mindet mert elrothadt a tövük mi lehet a baj a régi növényeim élnek.Tápoldatozom őket és megy a co készülék...
2011. jún. 16. 15:13
 1/10 Platypus ***** válasza:
Az Anubiasokat beültetted a talajba?
2011. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem rákötöztem fára meg kavicsra mint a többit azoknak semmi bajuk
2011. jún. 16. 20:41
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ez a baj! Ha normális szárazföldi növényt kikötözöl egy kőre az sem él meg!! Az Anubias, vizi növény, de nem moha, hanem gyökeres növény!! Bele kell ültetni a talajba!!
2011. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó butaságot írt, jól tetted, hogy nem ültetted el, nem szabad. Mekkora az ákvárium és a világítás?
2011. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az akvárium 600 literes a világitás 4 szer 36 watt.És az a furcsa hogy a régi növények köztük az anubiasok is szépen nőnek és régóta megvannak és az is mind sziklára erre arra van rákötve....
2011. jún. 21. 19:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy a tövük rohadt el, elég érdekes. Nagyon gyakran nevelik víz felett az anubiasokat, úgy gyorsabban nő és jellemző is rá, hogy vízben ledobja a leveleit, nehezen szokik vissza. Viszont hogy a töve kezd el rohadni, hát az érdekes. Én biztos vagyok benne, hogy nem nálad volt a hiba, talán a kereskedésben levegyszerezték, vagy véletlenül kiszáradt, vagy valóban így reagált az új környezetre.

Ha tudsz, máshol vásárolj, esetleg akvarista.hu-t nézegesd, megbízhatóbbak, mint a kereskedések.

2011. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is attól tartok, hogy ezt a növényt nedves környezetben, de levegőn nevelték. Sajnos egyre gyakrabban találkozhatunk feltápozott, fénnyel meghúzatott és levegőn nevelt növényekkel.Jobb esetben megússzuk annyival, hogy a gyönyörű és drága növényeink ledobják a leveleiket és az új környezethez alkalmazkodva újakat növesztenek. Sajnos legtöbbször, az egész növény tönkremegy.Ha túlöntözünk egy növényt, akkor a gyökere rothad el, úgy vélem itt is ez történt.Nem állítom, de nagyon valószínű, hogy nem akváriumban nevelték.SN.
2011. jún. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az anubiast nem szokták CO2-zni
2011. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsó válasz számomra fura mért ne lehetne az anubiast mint az összes többi növényt co2-vel támogatni a szép növekedésben olyan növény mint az összes többi akváriumi csak lassabban nő.
2011. jún. 22. 13:45
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Csak érdekesség ként említeném meg.Nemrég láttam egy műsort a TV-ban ahol az őskori légkör és növényzet volt a fő téma, jobban mondva ezt próbálták hasonlítani a mostanában nagy aggódást kiváltó légköri CO2-szint emelkedéséhez.A kutatók különböző növényeket helyeztek mai, ill az akkori CO2-szinthez hasonló környezetbe.Az eredmény elgondolkodtató.A növények magas CO2 koncentrációban kétszer-háromszor akkorák lettek, viszont a tápértékük és ellenálló képességük, szerkezetük, gyakorlatilag minden számunkra értéket képező tulajdonságuk jócskán leromlott.Ezt nem azért írtam, hogy ne nyomassátok, nyilván a mértékletes adagolásnak nincsenek ilyen hatásai.SN.
2011. jún. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!