Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tóba algagátló mennyire jó?

Kerti tóba algagátló mennyire jó?

Figyelt kérdés
a panzi algagátlójára gondolok. használ az alga ellen?érdemes beletenni?
2011. jún. 16. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A panzi alapból nagyon gyenge minőségű termék, már csak ezért sem ajánlott használni.

A másik, hogy vegyszerezni nagyon nagy hülyeség egy tavat, bedöglik az alga, lerontja a vízminőséget, aztán mégjobban algásodik majd. Persze közben a halakat kiírtja.

Egy jó szűrés kellene, a víz árnyokolása (tavírózsával például), illetve mondjuk uv szűrő.

2011. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tomcatt ***** válasza:
100%

Murr igazat beszél!!!!

Én is próbálkoztam két hete az algopond forte algaírtóval,az összes alga ki is döglött,de utána egy nap múlva az elpusztult algának köszönhetően még algásabb lett a tavam!Arról nem is beszélve hogy a frissen telepített gyönyörű szép koik mind megbetegedtek,és mára 2/3-uk el is pusztult.Most kezelés alatt álnak,talán túlélik.Én algásodás ellen beruháztam,egy frankó uvc lámpára,na az ér valamit.Se alga,se gombás fertőzés,se paraziták.Csak óvatosan azzal is mert a hasznos bacikat is kiölheti ha folyamatosan üzemel!

2011. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!