Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Folyami rák akváriumba?

Folyami rák akváriumba?

Figyelt kérdés
a közeli folyóban van sok folyami rák és nagyon megtetszettek. ezeket lehet tartani akváriumi körülmények között? neon halaim vannak
2011. jún. 16. 21:02
 1/6 Platypus ***** válasza:
100%

1. védett, tehát törvénytelen befogni

2. vacsora lenne a neonhalaidból

3. ha már rákot akarsz, akkor egy csomó fajt árulnak a halas boltokban, amik alkalmasak akváriumi tartásra

2011. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi értem
2011. jún. 16. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem is maradna meg egyébként normál akváriumi körülmények között.
2011. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
AlszikXD
2011. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a kövi rák védett, a folyami csak az őszi az-az párzási időszakban.Nyilván nem lenne feltüntetve a kifogható legkisebb mérete, ha tilos lenne fogni.Az igaz, hogy nem vagyok naprakész a törvénykezés területén, így lehet, hogy tévedek. Jó 20 évvel ezelőtt amikor vad halakkal foglalkoztam, volt egy rákos akváriumom is 150 literes , törpeharcsák, csigák és 5db folyami rákocska lakta.Egy rákásztól mentettem anno 4-5 cm korukban.Én nem tapasztaltam semmi nehézséget a tartásukkal kapcsolatban, mindent megettek amit bedobtam, ugyan úgy voltak tartva, mint a hidegvizi vad halaim.
2011. jún. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

Én is neveltem régen folyami rákot, pár mm-es lárvát gyűjtöttem az aranyhalas tóból a Margit szigeten. Aztán folyami rák lett belőle. Tényleg nem túl bonyolult a tartása, kell egy jó nagy akvárium hozzá és tiszta víz. De se halat, se növényt nem tűr meg maga mellett, és a rákot is ritkán látni.

De ma már mindenestül védett. 2009-ben került a védett fajok listájára. A tilalmi idő azelőtt is megvolt, úgyhogy gondolom a védettség ezt felülírja, már egyáltalán nem lehet fogni. A rákpestis ezt sajnos indokolttá teszi.


És egyébként is pár100 Ft-ért lehet kapni egy csomó látványos rákfajt, amiket lehet trópusi akváriumban is tartani. Márványrák, vörösrák és kékrák például. Aztán ott a narancs törperák, ez egy hal és növénybarát faj, de némileg drágább. És vannak még az édesvízi törpegarnélák, igen látványos színvilággal.

2011. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!