Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám zaklatja az algaevőme...

A bettám zaklatja az algaevőmet, valahogy lelehet nyugtatni?

Figyelt kérdés
Egy hete vettem egy algaevőt, mert teljesen bezöldült már az algától az üveg. Próbálkoztam kis csigákat rakni be, de azok szőrén-szálán eltűntek. Pár napja teljesen megőrült a bettám és felalá kergeti szerencsétlent. Lelehet nyugtatni őt? Kivenni nem szeretném a kis algaevőt, mert megint elborítana mindent az alga...
2011. jún. 17. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát a betták általában agresszívak(persze van kivétel) sztem ezért kergeti, de majd úgyis jönnek a profik és megmondják!
2011. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán a bettát kéne ki venni :) de a többi halat nem bántotta a betta ?
2011. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ők ketten vannak egy akváriumban, mert pont hogy ezt a verekedést akartam elkerülni. Eddig volt mellette egy házmester, de ő 2 hete pusztult el... Őt csak 1x-2x kergette meg.
2011. jún. 17. 14:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium és milyen algaevőt vettél? Az előző miért pusztult el?
2011. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
20 literes akváriumom van, és pöttyös palacsinta algázóm van. A házmesterem meg már idős volt.
2011. jún. 17. 15:02
 6/10 gfero ***** válasza:
szerintem azért megy össze-vissza mert nem tartod megfelelő körülmények között vízminőség,akvárium méret, stb és ennek semmi köze a harcsához ami az életben nem fogja neked kitakarítani az algát erre más módszer kellene.pl.rendszeres heti részleges vízcsere,minőségi táppal etetni és nem túletetni,megfelelő világítás és szűrés stb
2011. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 gfero ***** válasza:
akkor adott a dolog ha nem kamu kérdés akkor vagy nagyon felelőtlen vagy amiért nem néztél vásárlás előtt utána az adott halfaj igényeinek vagy nagyon... de néz utána ennyit kelet volna tenned [link] de a bettának is nagyon kicsi a hely
2011. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem értem miért lenne kamukérdés, örülök, hogy minden segítségkérőt most már lekamuztok. Az állatkereskedésbe nm volt a zsebemben az asztali számítógépem, tehát az eladó tanácsára kellett támaszkodnom. Mióta meg van az algaevőm, tiszta az üveg, köszönöm megcáfoló gondolatodat. Rendszeres vízcserétől függetlenül algásodik a vizem, mivel reggel 5től este 8ig folyamatosan napfény éri, kinyalhatom a sajátomat a vízcserével. A szomszéd szobában lévő akváriumban is ugyan ilyen algaevő van évek óta, és semmi baja nincs az ugyan ilyen körülmények között tartással. A kérdésem még mindig az, hogy a bettámmal mit csináljak, mert míg 1hétig egyedül volt, akkor is idegesen úszkált fel-alá, nem az, hogy jó helyen van-e az algaevőm. És megköszönném ha az szólna hozzá, aki ért és tud tanácsot adni, nem a száját lengeti a szél és linkeket dobál be. Köszönöm.
2011. jún. 17. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Hm. Ha olyan választ kapsz, ami nem tetszik, egyből kiakadsz és elküldesz mindenkit melegebb éghajlatra. Szerinted így bárki is segíteni szeretne neked?

Akkor én linkek nélkül összefoglalom a problémát.


Az akváriumod ugyan azon okból algásodik, mint amiért a betta kergeti az algázót, meg mint amiért a házmester elpusztult. Ez pedig a rossz vízminőség, rossz tartási körülmények. Ekkora akváriumban egyetlen betta tartható, szűrővel, rendszeres részleges vízcserével (heti 2*20%). az algaevőd csapathal és 100 literes akváriumba való, biológiailag ennyi helyet igényel. Ha az akváriumot egész nap süti a nap, hát használd az eszed, tedd más helyre, vagy szerelj fel egy függönyt.

2011. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem magával a válasszal volt a bajom kedves válaszoló, hanem annak buta célozgatásával, és lehülyéző tartalmával. Ha valaki normálisan elmondja a dolgokat, felfogom, nem vagyok értelmifogyott'.

Vízcserével és oxigén ellátással nincs gond az akváriumommal kapcsolatban. A házmeseterem és a bettám remekül eléldegélt benne 4 évig, úgy, hogy más akváriumból hoztam át ide a mestert.

Mint tudjuk biológiában jártas és kedvelő partnereim, a zöldalga nem a rossz vízminőség miatt telepszik meg, hanem a túlzott fénynek köszönhetően. Ha zseniálisan "függönyt" szerelnék rá, akkor viszont újabb algacsoportot köszönthetnék köreimben, nem mást mint a barna algát. De mivel ez a problémám már megszűnt, és főként az égvilágon semmi baja nincs a kis algázómnak csak az, hogy kergetik, ezzel már nem kell foglalkozni.

Az akvárium méretére vonatkozó megvetéseket pedig elfogadom, és amint tehetem, beszerzek egy nagyobbat, bár eddigi éveiben semmi baja nem volt a bettámnak a mostani mérettel, él nyugodtan és boldogan. A hirtelen aggresszivitására kerestem a választ, de nem hinném hogy azért vadult meg, mert az algázóm homlokára rá lenne írva, hogy csapatos.

Köszönöm az erőfeszítéseket....

2011. jún. 17. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!