Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kedves horgásztársak vadvizen...

Kedves horgásztársak vadvizen lehet horgászni és ha igen akkor mi kell hozzá? A horgászcuccon kívül:D

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
vad vizek... Esetleg 100 éve. Ma minden víz engedélyhez kötött. Az első a vizsga, aztán ha az megvan, akkor állami, majd területi engedély. A "vad" vizekre ez kb. 15 ezer forint, a telepítettekre minimum 50 ezer.
2011. jún. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bányatavaknál, folyóknál lehet engedély nélkül horgászni. Pl a Zagyván lehet.
2011. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Frontosa ***** válasza:
69%

Semelyik természetes vizünkön nem lehet engedély nélkül horgászni, így a Zagyván se! Pontosabban lehet, de ha elkapnak akkor komoly pénzbüntetést kapsz ami lehet 100.000-es nagyságú is+elkobzás. Ahhoz, hogy egyáltalán kiválthasd a területi engedélyt /napi, heti, éves/, ki kell váltani az államit. Az állami engedély önmagában nem jogosít fel horgászatra. Magántavaknál általában nem kell állami, csak kiváltod a területit és kész.

Üdv,

2011. jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Úgy, ahogy Frontosa mondta. Még egy pocsolyában sem horgászhatsz engedély nélkül.

Én engedéllyel fogtam még ősszel egy csukát, lemérték, 38 centi volt (40-től fogható), 30 ezres büntetést kaptam. Tehát ha elkapnak, ne csak egy kis ejnye-bejnyére számíts.

2011. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs nem tudtam hogy mindenhova kell engedély.

Akkor eddig szerencsém volt (meg még többszáz embernek a környéken) hogy nem kaptak el :)

Köszi az infót és bocs a haszontalan válaszért!

2011. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Éjjel, tök sötétben, elemlámpa nélkül lehet bárhol.

Aztán ha arra jön egy vizirendőr behúzod a botot és berohansz a fák közé :D

2011. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!