Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Már a harmadik halam pusztult...

Foxicom kérdése:

Már a harmadik halam pusztult el 2 héten belül!? (lent)

Figyelt kérdés

Már a harmadik halam pusztult el 2 héten belül!

-Az első egy anci(nemtudom mi volt a baja)

-A második egy rami(hasvízkór)

-A harmadik a másik ancim(nemtudom mi volt a baja)


Az akvárium:

-50l

-Eheim Biopower 160(550lph)

-6 zebradánió

-2 ramirezi

-Heti 30% vízcsere

-Használok Sera Aquatant, és Sera Bio Nitrivec-et is!


Az ancikat, ha megnőnek odaadtam volna valakinek!


2011. jún. 19. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel semmi rosszat nem írtál, így csak találgatni lehet. Nincs szerencséd, az biztos.

Meg az is biztos, hogy pont ezek a halak érzékenyek a vegyszerekre, mérgező anyagokra, stb. Nem lehet, hogy kiázik valami vegyi anyag valami dekorból?

Nem használtál alga irtót?

A másik anci mikor halt meg, a szűrőcsere után? Hogy cserélted ki a szűrőt, csak egyszerűen kicserélted őket?

2011. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A másik anci ma halt meg, szűrőcsere 2 napja volt!
2011. jún. 19. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez gáz.

Mondjuk szűrőt nem szabad úgy cserélni, hogy egyik ki, másik be, jó őket egy hétig együtt járatni, mert most az új szűrő még gyakorlatilag semmit nem szűr, legfeljebb némi lebegő szennyeződést.

Az étrend lenne még fontos, vasfa, vagy mangrove, vagy bármilyen fa dekor kell, hogy az algázók tudják rágni. Ezen kívül főtt, vagy forrázott zöldségek, attól függ mi az.

A többieknek pedig minél több élő, fagyasztott, egy vitamin kúra se ártana.

A szűrő teljesítményét vedd vissza a felére, ez így nagyon sok. 2-3 hétig állj rá a heti 2* 20 % vízcserére. A szűrő teljesítményét fokozatosan emeld, ahogy eltömődik.

Akkor jó, ha a szivacsban egy csomó iszap szerű barna trutyi van. Azt csak annyira kell kimosni, hogy legyen egy 150 l/h körüli gyakorlati vízforgatás.

Remélem, be áll már végre az a víz, mert elég kiábrándító lehet ez az állandó elhullás.

A vitaminozás, és a minőségi kaján kívül, ilyen egyszer-egyszeri rejtélyes elhullásoknál egy pár napos aktív szenes kúra sem árt.

Egyelőre szerintem várj vele, de ha megcsinálod a szenes szűrést, ne a szűrő tartályába tedd, ne foglald el a szivacs helyét, csak akaszd az áramásba. (előtte bő vízzel át kell öblíteni a szenet.)

2011. jún. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A dekorációt, aljzatot, mindent nézz át, csak természetes anyagokat használj, ne valami festett műanyag vackokat.

2011. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Megteszem amit lehet! :)
2011. jún. 19. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Én meg nem használok se aquatant, se nitrivicet, még életemben nem vettem olyat, és mégse döglenek a halak.

Ramirezi is van. Aztán lehet, hogy csak a kavicsodból oldódik valami.

A Ramirezi különben érzékeny a vízváltozásokra, szóval neki 2-3 naponta lenne jobb inkább 10% vizet cserélni, és nem hetente egy fél akváriumnyit.


A zebradániót meg a legnehezebb kiírtani. Az biztos meg fog maradni, bárhogy is lesz.

2011. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!