Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan hasznalhatnek ki 1...

Hogyan hasznalhatnek ki 1 ilyen akvariumot?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy uzletben ahol arultam 10L-es muanyag akvariumokat.Racsos fedelel es 1 kicsi ki-be huzhatos ajtocsskaval.

Nagyon megtetszet ez az akvarium,de felmerult benne 1 kerdes is:Miket/mit tarthatnek benne?

Novenyeket ?halakat ?esetleg mas elolenyeket ?


A valaszokat elore is koszonom !


2011. jún. 19. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Csinálj bele egy növényes nano-t, 4db RC garnélával.

Aztán ami szaporodik, azt add el. De itt 3 naponta kell kis vízcsere, mert könnyen berothad ilyen pici akv.

2011. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja ezt akartam mutatni, csak a link lemaradt:


[link]

2011. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:

Amit hable írt, az nagyon szép és jó, de nem árt tudni hozzá, hogy egy ilyen fenntartása nagyon sok munkát és szakértelmet kíván. Egyáltalán nem egyszerű dolog egy ennyire kicsi akváriummal bánni, és ha valahol elrontod, onnantól lesz 10 liter gusztustalan algateleped. Tehát kezdőként nem ajánlott ezzel kísérletezni 25 liter alatt.

10 literbe lehet például sórák tenyészetet berendezni. Élénken úszkálnak, sok fér el kis helyen, és bármilyen dekorációt be lehet rakni melléjük.

2011. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor még azt se tudtam mi az a garnéla, kaptam 6db red cherryt, beraktam egy 6 literesbe, 1 levegőztetővel és kaptak kaját, de 2 hétig nem cseréltem vizet. Növény volt benne és egy 9wattos lámpa, és zöldalga is lett a sok fénytől. Utána kezdtem fele vízcseréket csinálni. És 2 hónap mulva lett 30 garnéla. Ekkor átraktam őket nagyobba, a kicsi koszos is volt, szal muszáj volt szétszedni. Aztán a nagyobb akviba hatványozva szaporodni kezdtek és lett 200db garni, aztán egy csomót eladtam, hogy fogyjon.


Amióta viszont odafigyelek a világításra, figyelek az algákra, és vizet is cserélek rendesen, azóta nem szaporodnak olyan ütemben, mint régen, de az is lehet, hogy csak a zöldalga hiányuk van, vagy kéne szerezni egy másik csapatot is melléjük hogy ne mindig a tesókkal párosodjanak.

2011. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát a redek már csak ilyenek, ha rosszul tartjuk megdöglik, ha jól, akkor szaporodik.:D
2011. jún. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez kb. 1 db. madagaszkári csótánynak elég.
2011. jún. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Madagaszkári csótányt nem tartunk magányosan, szóval annak sem elég. Nagy kolóniában érzik jól magukat. Kell a hely a szaporulatnak is, plusz csótányt nem lehet tartani felül nyitott terráriumban, mert nem lehet biztonságosan lezárni.
2011. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tarthatsz benne ahát csigát de az hamar megnő és akk már kell a nagyobb...

sztem vegyél egy min: 30 literes aksit felszerelve....(pl a fressnapfban vagy az alpahazoo centrumban de a zoodomban és más kisebb kereskedésekben is lehet kapni FELSZERELT AKVÁRIUMOT!) aztán veszel 1 szakkönyvet és átolvasod naggyon alaposan!!

ha már mindent értesz veszel vizinövényeket alajzatot díszeket...

berendezed és feltöltöd vízzel... aztán várnod kell ... az aksidnak 2 hétig üzemelnie kell halak nélkül...

a 2 hét elteltével veketsz bele mondjuk 4-5 endler guppit

2011. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!