Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szőlőtőkét tettem az akváriumb...

Szőlőtőkét tettem az akváriumba, de úgy látom, hogy elszinezte a vizet. Ez normális?

Figyelt kérdés
Először lekapartam róla a földet és a kérget, majd áztattam több, mint egy hetet, szépen lent is marad. Viszont mintha homályosabb lenne a víz tőle. Maradhat? Kivegyem? Nagyon szuperül néz ki, sajnálnám, ha ki kéne dobnom. Vagy elmúlik a homályosodás?
2011. jún. 20. 21:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Áztatás után le is drótkeféztem alaposan, tiszta!
2011. jún. 20. 21:33
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Ez tök jó. A halacskák majd ősszel szüretelnek, hogy bort csináljanak.
2011. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azért, de tényleg nagyon jól néz ki, és nem kerül ezrekbe mint a boltokban a dekorok.
2011. jún. 20. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Sserélj vizet, aztán kiderül, megint elszínezi-e

más ötletem nem nagyon van ezzel kapcsoltban


de dekorálni tudsz esetleg olcsón-mutatósan üvegkaviccsal, gyöngyből drótra fűzött "növénykékkel" is

2011. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy akvarista fórumon úgy olvastam hogy először le kell tisztítani majd teljesen ki kell szárítani.Utána addig kell áztatni még le nem süllyed majd a végén kifőzni.Ezután mehet az akváriumba.Nem tudom hogy mennyire helytálló ez, de az én szőlőtőkémet ez alapján készítem elő.3 hónapja ázik de végre eljutottam odáig hogy lesüllyedt.Nemsoká mehet az akváriumba.:)

A tiedet kidobni biztosan nem kell.Szerintem még egy kicsit áztasd majd főzd ki és mehet az aksiba.Valószínűleg még ezután is elszínezi majd egy kicsit a vizet.

2011. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még jónéhány hétig intenzíven színezni fog. Ha nem zavar, akkor nem probléma. A heti vízcserékkel majd csökken az intenzitás.
2011. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gfero ***** válasza:
a halakat nem zavarja sőt egy lazacosba még jól is néz ki.idővel már nem fog színezni .de nem főzted ki? mert nem ártott volna és ha tettél volna csersavat az áztató vízbe sokkal tartósabb lett volna
2011. jún. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem főztem ki, mert ez egy 4 ágú, nagy gyökérdarab, nem fért bele még vödörbe se, nemhogy edénybe a kifőzéshez! Hordóban áztattam.

2011. jún. 21. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!