Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legigénytelenebb,...

Melyik a legigénytelenebb, legnehezebben "kiirtható" halfaj?

Figyelt kérdés
Mit ajánlanátok egy kezdőnek 54L-be akinek nincs szerencséje, mert még a guppik is pusztulnak? Igaz, még nem is próbálkoztam mással. De mostmár szeretnék olyat, ami még nálam is bírja.
2011. jún. 21. 18:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a természetet nem tudod saját magadra formálni, csak te formálódhatsz a természethez.

Tanulj az akvariszikáról, és bármit tarthatsz.

2011. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Hát, a guppit mondják legigénytelenebbnek. Ha még azok is pusztulnak, akkor ott valami gáz van és más sem nagyon maradna meg. Hogyan döglöttek meg? Valami tünet esetleg, elváltozás a testükön?
2011. jún. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 gfero ***** válasza:
lazacok,dániok,elevenszülők könnyen tarthatók bár náluk is kell a rendszeres vízcsere megfelelő etetés szűrés,télen fűtés és még rengeteg dolog.tényleg először olvas utána a haltartás szabályainak és csak aztán vegyél halakat mert fölösleges őket kidobálni
2011. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha a guppik is pusztulnak, valamit nagyon nem jól csinálsz. Milyen könyvet olvastál ki eddig a témával kapcsolatban?
2011. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én annyira igyekszem! A kezdő ebookokat elolvastam az akvarista.hu-n, megvan az alapfelszereltség, a heti 20% vízcsere, 15W szabványvilágítás, szűrő-levegőztető megy.

A halak egyenként lelassulnak, aztán már csak egyhelyben lebegnek olyan helyen, ahol a szűrő nem keveri nagyon a vizet, aztán lefekszenek az aljzatra de még lélegeznek csak nem mozognak, aztán megdöglenek.

Tuti behurcoltam valami kórságot, vagy én nem tudom... kapnak TetraMin tápot és mellé főtt répát, mikróban "megfőzött" uborkát, főtt borsót... az élő eleséget még nem jöttem rá hogy szerezzem be és etessem.

2011. jún. 21. 19:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Már több kérdést is feltettem itt, én voltam a sárga döglött guppis és az is, aki besózta a halakat pedig csak ürülék lógott a hasukon... de nem jöttem rá azóta se mit csinálok ennyire rosszul.
2011. jún. 21. 19:52
 7/19 anonim ***** válasza:
hány fokos a víz? lehet az a baj...
2011. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg a fertőzés terjed. Megesik, hogy rossz helyen vásárol az ember, aztán ha elkezdődik a baj, már nem sok mindent lehet tenni. Azt javaslom, hogy kezdjétek előről az egészet, mossatok ki alaposan, forró vízzel mindent. Neomagnollal is érdemes fertőtleníteni mindent.

Olvassátok át a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika c. könyvét is. Tartsátok be az üresjáratás idejét, aztán máshonnan vásároljátok a halakat (ha tudjátok).

2011. jún. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A víz 26 fokos.

Murr,

én is erre gondoltam hogy elölről az egészet, de mit csináljak a maradék 5 szerencsétlen guppival? Vagy várjam meg míg megdöglenek, és utána fertőtlenítés és elölről? És milyen hallal? Én már nem merek guppit venni. :(

2011. jún. 21. 20:14
 10/19 Platypus ***** válasza:
Kérlek, írj le időrendben mindent, mit hogyan csináltál, illetve a felszerelések pontos típusait, a talaj, növények..stb mennyiségét, fajtáit. Így ki tudjuk sakkozni, hol van a hiba. Ha tényleg nem rontottál el semmit, és a frissen vásárolt halak pusztulnak, akkor lehet, hogy egyszerűen csak túlságosan megviselte őket a bolti hercehurca. Ilyenkor nem tehetsz mást, minthogy vársz, szorgalmasan csinálod a rendszeres vízcseréket, és ha egy hónap múlva is van még élő halad, akkor próbálkozhatsz egyenként újakat hozni. Ha egy sem éli túl, akkor marad a neomagnol, várni, és aztán lehet szépen fokozatosan újra telepíteni.
2011. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!