Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literes akváriumba hány...

72 literes akváriumba hány liter per órás levegőztetőt vegyek?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat előre!
2011. jún. 21. 20:30
1 2 3
 11/28 gfero ***** válasza:
100%
nem baj nekem az akváriumaim is mind gyári tetősök és mozog rendesen a levegő van elég hely szellőzőnyílás stb.akkor szívja kintről ha rajta van a levegőztető cső amit nem muszáj használni.elég ha a szűrő csak fodrozza a víz felszínét így elegendő oxigénhez jutnak a halaid.de ha túl van telepítve meg sokk a növényzet akkor éjjel nem árt ha megy de egy normálisan működő-telepített akváriumnál fölösleges a levegőztető funkció .annyit kell tenni hogy azt a kis műanyag csövet leszeded és így csak szűri keveri a vizet
2011. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
gondolom van 1 vagy 2 lyuk ahonnan ki lehet vezetni a vezetékeket.az elég de ha gondolod néha kinyithatod az etetőnyílást vagy valamit h szellőzön én nem szoktam kinyitni semmit és nincs semmi bajuk
2011. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jún. 21. 21:34
 14/28 A kérdező kommentje:
akkor a szívócsőre köthetek egy másik csövet, ami a levegőt kintről szívja a szobából?
2011. jún. 21. 21:37
 15/28 gfero ***** válasza:
100%
nem kell összekötni leszeded és teszel egy hosszabbat .métere árulják kb 100 ft méter nem egy vagyon .és ezt kiengeded az akváriumból
2011. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod!!!
2011. jún. 21. 21:49
 17/28 anonim ***** válasza:

Az Eheim 2010, az olyan, hogy 220-500 l/h között lehet állítani a fejet rajta hogy milyen erősen fújjon. Ilyen szempontból jó. Ebben van egy bazi nagy szivacs, ami miatt tökéletesen szűri a vizet. Egy hátránya, hogy ronda nagy dög, és sok helyet foglal az akváriumban.


Ha szebbet akarsz, akkor Atman AT-3335 külső szűrő.

CSak hát az 3x olyan drága.

Az én 70 literesemhez ezt használom, az akvárium mellett a földön van, és csak a cső megy az akviba így nem foglalja a helyet, nem rontja a látványt. 600 l/órát tud, de valahogy mégis gyengébbnek tűnik. Így néz ki, szétszedtem, mert ki akartam takarítani:

[link]

Siproax és lávakő az egyik szűrőjébe ezt elég kimosni, és perlonvatta +szivacs a másik szűrőjébe. Hát a perlonvattát ki szoktam dobni mert szétmálik.

[link]

Ezt elég 3 havonta kitisztítani, lusta embereknek jó és teljesen hangtalanul működik.

[link]

2011. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Atman szűrőről még annyit, hogy barátom ezzel tartja a ramireziket 70 literben, ami állítólag egy kényes hal, de ő csak 2 hetente cserél vizet, és hát valszeg a külsőszűrő miatt a halak tök jól bírják.
2011. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 gfero ***** válasza:
hable .akkor azért élnek a ramik.mert külső szűrője van és egy megfelelő szűrés mellet lehet tartani és nem azért mert olyan könnyű tartani.
2011. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Naja, ezt már mondták régebben is, lehet hogy pont te, nemtom már, valaki mondta. Én mindig bíxogatom őt a vízcsere miatt, és hát nehéz rávenni. MEg mondjuk ha én megcsinálom, akkor is ellenkezik, azért jön ez a 2 hetente. Sztem ha tőle függne, és békén hagynám, akkor ott soha nem lenne vízcsere.
2011. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!