Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A garnéláknak mi kell?

A garnéláknak mi kell?

Figyelt kérdés
mekkora akvárium, kell-e fénycső, szűrő, fűtő stb?
2011. jún. 23. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát én csak azt tudom hogy mekkora akvárium kell ahoz amit én szeretnék amit én szeretnék pedig Red Cherry annak 15 liter kell 8-10 darabnak. Én is csak ennyit tudok egyenlőre:D
2011. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Minimum 30 liter az, amit érdemes berendezni garnéláknak. Érdemes Red cherryvel kezdeni, nekik nem kell fűtő. Szűrőnek jó egy nagyobbacska szivacsszűrő, vagy egy kicsi motoros, de azt is érdemes átalakítani, mert egyrészt beszívhatja a kicsiket, másrészt nagyobb szűrőfelülettel jobb a biológiai bontás.

Világítás természetesen kell, mert szeretik a növénnyel benőtt, dzsungelszerű akváriumot. Sok mohát kell telepíteni, élő növényeket, faágakat.

Szeretik a sötét aljzatot.

2011. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2011. jún. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: Ne vedd komolyan az előző válaszolót, 8-10 db RC csak nyomorog 15l-ben és lehet hogy élnek, de nem az a lényeg hogy "túléljék" hanem hogy jól érezzék magukat!Minimum 30l-es aksit szerezz be hozzájuk, és minimum 10 db-ot vegyél! Emellett kell Szűrő,((30l-hez elég egy szivacsszűrő)) Világítás((ide 15W körül)) Fűtő((télre)) és heti részleges vízcsere((Azaz a víz 30 %-ának cserélése,))

Fontos még:

Mielőtt e garnélákat beleraknád a vízbe, Sima csapvízzel töltsd fel az akváriumot, és 2hétig menjen, úgy hogy megy a szűrő, a világítás stb.((hogy a hasznos baktériumok elszaporodhassanak)) amikor megveszed a garnélákat, zacskóban kapod majd őket, először ezt a zacskót egy időre rakd be, nyitás nélkül az akváriumba, hogy az akvárium vize ugyanolyan hőmérsékletű legyen mint a zacsiban lévő. Ezután beteheted! Mielőtt beraknád a vizet, ültess el néhány vizinövényt((kötelező)) és rakj be néhány követ((nem utcai követ!)) mert a garnéláknak kell a búvóhely!! Jó garnélázást

2011. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
(Én írtam az előzőt!) Vagyis nem az előző válaszoló, hanem az első válaszoló válaszát ne vedd komolyan!
2011. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ha veszek víz előkészítőt, akkor is kell 2 hetet várni vele?
2011. jún. 23. 17:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Kell. Hova rohansz? Az akvarisztika nem verseny, az alatt a 2 hét alatt ess neki a többezer oldal szakirodalomnak, ami létezik.
2011. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem lenne célszerűbb vízinövényt a betelepítés előtt beültetni?
2011. jún. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én 45 literesbe tartom őket, meg egy adagot 70-esbe is.

A kisebbe mintha gyorsabban szaporodnának, lehet ott könnyebben megtalálják egymást :)


Az a helyzet, hogy tegyük fel van 10db RC garnéla, abból 2 hónap mulva lesz 40db, és még két hónap és lesz 200db, ha minden jól megy. Nos egy 45 literesben elfér max 50-100db, de ha már olyan sok van, érdemes elosztogatni vagy eladni a túlszaporulatot.


45 literest a legkönnyebb berendezni szépen egy növényes nano-nak, mert az nem túl nagy, se túl kicsi, szerintem pont jó méret, és egy ekkora akváriumot még akár kézben is haza lehet vinni egy közeli boltból. 50 literessel már gondba voltam, az már nem fért bele a nagy Tescós "zöld táska" nevezetű szatyorba, de a 45-ös pont belement :)


Szűrőnek jó hozzá az Aquael Fan-1.

Kavics, növények, lámpa, rákkaja, és más nem kell.

2011. jún. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem 57 literben vannak csigákkal, halakat raktam hozzájuk. A szűréshez átalakítottam egy belső szűrőt, Resun mini filter volt eredetileg, levettem a szivacstartó dobozkáját és a beszívónyíláshoz forrasztottam a légpumpás szivacsszűrő tartó csövét, erre tettem a szivacsot. A jobb rögzítés érdekében még ragasztottam a szivattyú fejre két tapadókorongot. A fűtés is Resun 50 W. A világítást barkácsoltam, egy régi akváriumtetőből kiszedtem a neont, és a helyére tettem két E14-es foglalatot, a pára miatt tömítőragasztóval szigeteltem, az égőket egy-egy megfelelő méretűre szabott 0,5 literes kólás flakonnal burkoltam. A két takarékos égő együtt 20 w teljesítményű. Tehát először vezetékeltem szigeteltem, utána vékonyan csemperagasztóval kikentem formára a tetőt, ezután megint szigeteltem. A fényvisszaverő rétegként

[link]

2011. jún. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!