Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudnám hűteni az akváriumot?

Hogy tudnám hűteni az akváriumot?

Figyelt kérdés
Panelban lakok,ilyenkor nyáron rohadt meleg a lakás,ezálltal az akvárium hőmérséklete is közeledik a harminc fokhoz.Szóval,valami jó tipp?Előre is kösz a válaszokat.
2011. jún. 23. 20:52
 1/8 lovelyne ***** válasza:
29%
Dobj bele pár jégkockát!:) Én ezt csináltam ha már nagyon meleg volt a víz!
2011. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,kipróbálom.
2011. jún. 23. 21:06
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szedd ki a halakat, jégkockát tedd bele, zacskóba a halakkal, várd meg míg elolvad a jég az akváriumban, hőkiegyenlítés, be engedni őket, és fél literes palackot tedd be. még van egy ötletem, nem tudom hogy jó-e: letakarod az aksi egyik oldalát vizes lepedővel, és ez is csökkenti, mivel a párolgás hőt von el :) remélem segítettem
2011. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom hogy a halaim nyugalmának megzavarása nélkül kellene megoldanom,de azért kösz a választ.Eddíg a jégkocka tűnik jónak.
2011. jún. 23. 21:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is jégkockáztam. Meg ugy tartom viszonylag hűvösen a szobámat, hogy kora reggel kinyitom az ablakot amikor még frisebb a levegő, majd leengedem a rolót félig-igy a szoba sem melegszik ugy, meg az akvárium sem.
2011. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A jégkocka hülyeség, akkor már ilyen 2 literes palack lefagyasztva többet érne. De az is hülyeség, mert kb. óránként kell belepakolni.

Ami működő megoldás, hogy a tetőt kiiktatod, aztán pc ventilátorral fújod a felszínt. Ez 1-2 fokot jelenthet. De amúgy reménytelen a helyzet, én is ezzel szenvedek, meg a halak is.

2011. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Holnap másszál el egy számtek boltba, vegyél egy 12centis PC ventit 1200 Ft-ért, és egy műszaki boltot is keressél ott meg vegyél egy olyan adaptert, ami 3-12Volt közt megy ez olyan 2500 Ft körül szokott lenni.


Vágd le a drótok végét, kösd össze adaptert és a ventit, a sárga drótot nem kell bekötni sehova.. ezzel lehet hűteni az akvit.

2011. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én régebben készítettem egy kis hűtőt az akváriumhoz.Nem kell hozzá más mint egy jól záródó doboz, amit kibélelünk habszivaccsal (kb 3 cm vastagságú). Beletekerünk kb 4 m légpumpához való csövet.Fúrunk a dobozra két lyukat és a cső két végét kidugjuk rajta, az egyik végére megy a légpumpa a másikra még egy cső és a porlasztókő.Telerakjuk a dobozkát jégakkuval, zacskós jéggel,stb. a 4 m csőben, tökéletesen lehűl a levegő és a hideg levegőoszlop jól keveri és hűti az akvárium vizét.Ha jól szigeteltünk egy napig hidegen tartja.Nem árt tartalék akkukat is beszerezni, hogy reggel csak cserélni keljen.
2011. jún. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!