Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gurámi, vagy betta...

Törpe gurámi, vagy betta tartható guppikkal?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hali!

A gurámi meg a betta is eléggé harcias...saját tapasztalattal én a bettát csak magába tartottam nem társas akváriumban, mert a hímnél a szép hosszú uszonyt a többi csipkedte és ugye az nem szép, sőt a gurámi és a betta veszekedhet is.Olvastam, hogy a betta mellé nagyobb halakat ajánlanak és vkinél megette a guppit...én azt mondom egyedül legyen

2011. jún. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én írtam előbb is.inkább szaporíts bettát :) bár még nekem nem sikerült...hátha neked(ha érdekel)

Akváriumban tartása [szerkesztés]



Elterjedt, kék színváltozatú hím



Párzásuk

Nagyobb akváriumban (20-40 literes), mutatós csak igazán a Betta család, melynek vize közepesen kemény (7 pH körüli) és 24-27 °C-os legyen. Heti egyszeri vízcserét igénylik. Általában békés természetű, kivéve a szaporítási időszakot, amikor el kell különíteni.

Nagyon könnyen szaporítható, ha íváskor aránylag sekély (20 cm mély), enyhén savas vízben tartjuk. Szaporítását kisebb akváriumban (10-20l) is megoldhatjuk. Ne helyezzük be egyszerre a medencébe a szaporítandó párt. Először a hímet rakjuk az ívató medencébe, hogy megszokja új környezetét, majd egy ivadéknevelő hálóban vagy befőttes üvegben lógassuk be a nőstényt is.Szaporodásuk [szerkesztés]


A betták nem hosszú életű halak, legfeljebb 2 évig élnek, szaporodásra 6 és 12 hónapos koruk körül a legalkalmasabbak.

A nőstény úgy jelzi hajlandóságát a párzásra, hogy teste megduzzad, és függőleges csíkozottságot mutat. Ha érdeklődik a hím iránt, engedjük be hozzá.

A hím belekezd a habfészek építésébe, és legfeljebb 2-5 napon belül sor kerül az ívásra. Amikor a nőstény közeledik, kifeszített úszókkal hevesen ráveti magát. Ha a nőstény kész a párzásra, a fejét lefele tartva közeledik a fészekhez. A hím ekkor körülöleli, a nőstény kiengedi magából az ikrákat, s a hím azonnal megtermékenyíti azokat. A nőstény teljesen kábult, mialatt a hím összeszedi az ikrákat.

A labirintkopoltyús halak közül egyedül a betták ikrái nehezebbek a víznél, ezért azonnal lesüllyednek. A hím serényen felszedegeti és visszaköpi őket a habfészekbe. A párzás után halásszuk ki az anyát, mert a hím halálosan megverheti. A kicsik 20-30 óra múlva kelnek ki. A hímet 3-4 napig hagyjuk az ikrákkal, kikelteti őket, vigyáz rájuk, aztán őt is távolítsuk el. Az ivadékok nagyon aprók, lassan fejlődnek, érzékenyek a megfázásra. Első eleségként főtt tojássárgája vagy infuzória adható nekik, később sóféreglárvákkal kell etetni. 30 hetes koruk körül kezdenek el színesedni. Amint megállapítjuk az ivarokat, különítsük el a fiatal hímeket.

2011. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elterjedt, kék színváltozatú hím

ez egy kép alatt volt nme akartam hozzá

2011. jún. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 foxicom ***** válasza:

A gurámi bánthatja a guppikat!

A Betta szerintem tartható, ha nem ivadékok a guppik!

2011. jún. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!