Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » "kokárdás" növények szaporítása?

Foxicom kérdése:

"kokárdás" növények szaporítása?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan? Nem ismerek ilyet.
2011. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Például valisneria!

Az anyanövény hoz egy sarjat amin kb.7-8 kis növény van!

2011. jún. 25. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Sztem aminek a a gyökérből nőnek ki a levelei, annak a gyökerét kell szétszedni ketté. Mást nem igazán lehet vele csinálni :)


Pl az anubiast is úgy lehet, hogy elvagdalod a gyökerét több darabra, de úgy hogy egy tövön maradjon 3-4 levél amin keresztül még tud fotoszintetizálni, és akkor ezek a kis önálló tövek majd később alkotnak egy-egy nagyobb bokrot.


A hosszú szárú növényeknél meg levágod az ág végeket, vagy letöröd a kisebb oldal hajtásokat, vagy kettévágod a növény szárát és így klónozod. Másképpen ezt dugványozásnak is hívják.

2011. jún. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de én valisneria-ra gondoltam!
2011. jún. 25. 18:35
 5/8 anonim ***** válasza:

A vallisneriát szerintem az oldalhajtásokat levágod, és azokat külön elülteted:

[link]

Vallisneriát sosem szaporítottam, de sztem így kell.



De pl lilaoepsist azt már úgy is lehet, hogy akár csak 1 levelet hagysz egy pici gyökérrel és még az is mind egyenként tovább terjed, pedig az is hasonló szerkezetű, de ilyet már csináltam:

[link]

2011. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elolvastam, csak akkor lehet szétvágni a vallisneriát, ha az oldalsó kis tő eléri a nagy növény 1/3-madát magasságban.
2011. jún. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. jún. 25. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyi lesz vallisneriánál, hogy egyszer csak felbukkan az aljzatból 1 új tő. Ez alul egy szárral kapcsolódik az anyatőhöz. Valóban, akkor szabad elvágni, ha már kicsit megerősödött.
2011. jún. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!