Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megéri a munkát vagy else...

Megéri a munkát vagy else kezdjem?

Figyelt kérdés
van egy kistóm de régóta nem volt benne hal (ilyen praktikeres kistó) se növény csak olyan anyagok amik rohadtak benne mivel pont egy cseresznye fa alatt állt és hát levél meg cseresznye volt benne de sikeresen ki takarittótam bár az utcsó betelepitésnél mind kihalt ez múlt évben volt kb. 30 egyed nem rég mentem el a boltba és ott azt monták hogy egy kis metilén kék ki fertőtlenití de félek hogy nem meg hogy milyen halakat ájánlotók bele?
2011. jún. 27. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:

El se kezdd.

Gondolom ilyen 1-200 literes lehet, az akváriumból, benti körülmények között jó lenne, tónak viszont lehetetlen megcsinálni. Az ilyen 1-2 köbméteres tavakkal (1000 liter) is csak a baj van, azokat is nehéz fenntartani.

Ültess bele tavirózsát, nádat, kagylótutajt, de halat ne tarts benne!

2011. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de ez nem akvárium már magában direkt kis tó
2011. jún. 27. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudom, értettem, amit mondasz.

Azt mondtam, hogy akváriumnak jó lenne, benti, ellenőrzött körülmények között, normális szűrővel.

Kint nem alkalmas haltartásra, mert beposhad, illetve nagyon felmelegszik.

2011. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gfero ***** válasza:
tegyél bele 2 db teknőst .alakítsál napozórészt nekik.haltartásra alkalmatlan mert nagyon kicsi.
2011. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de öm nekem 2 éve virágzot 1 halsem halt meg nem poshadt be söt még kis halak is születeka nöstény sorban ikrázot szal...
2011. jún. 28. 09:01
 6/8 Platypus ***** válasza:

Gondolom akkor most azért nincs benne egy hal sem, mert mind végelgyengülésben pusztult el 15 évesen.

Az előzők jól megmondták, ekkora helyen halakat tartani kockázatos. Pláne szűrés vagy csobogó nélkül. A kis vízmennyiség nehezen fogadja be a halak bomlástermékeit, és nagyon ki van téve a hőingásnak. Persze nem lehetetlen halat tartani benne, csak megvan az esélye, hogy egy szép augusztusi napon mind felfordul a kánikulában, télen meg befagynak. Ha ennyire szeretnél halakat, akkor készíts inkább egy rendes tavat.

2011. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a halak élnek csak másik toba letek adva mert öszel már kezdet hideg leni és tudtuk hogy megfagynának szal .
2011. jún. 28. 09:52
 8/8 A kérdező kommentje:
hahaha 2 hala is élt a toban most akviban bibibi salalla salalalala
2011. nov. 11. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!