Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom kiirtani a levél...

Hogyan tudom kiirtani a levél tetüt?

Figyelt kérdés
Van egy kerti tavam ,sokmocsári meg miden féle növény van benne és nagyon tetvesek.Ecetes vizet próbáltam de semmit sem hatott.
2011. jún. 29. 17:49
 1/8 anonim válasza:
szappanos víz
2011. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem árt a halaknak? mennyire tuti hogy működik? köszi
2011. jún. 29. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:

A szappanos víz nem is annyira hatásos, illetve a halaknak is árt. Nem sok ötletem van azon kívül, hogy kiszeded a növényeket, a tótól messze lepermetezed, aztán a szer hatásának elmúlta után visszaülteted.

Remélem kapsz jobb tanácsot is, mert ez így nem túl jó.

Esetleg valamilyen természetes ellenségük betelepítésével próbálkozhatnál.

2011. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 foxicom ***** válasza:

Csalán leveleit vágd fel apró darabokra, majd áztasd be vízbe kb.: 1 hétre, szűrd le majd mehet a tóba!

Ez szerintem nem árt a halaknak!

2011. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Mospilan permet jó lenne rá, de azt sem elég egyszer, hanem kúraszerűen, de az nem jó ha bekerül a vízbe.

A katica bogár, a darazsak, a mézhangyák, a pirregő tücskök is megeszik a levéltetveket, meg gondolom van még sok bogár, ami megeszi.

2011. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
A szomszédom híg lanolin oldattal irtja a szobanövényein a kártevőket. Ez a szer elvileg nem mérgező, ha egy kevés a vízbe mosódna.
2011. jún. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Én úgy oldottam meg ezt a dolgot, hogy egy műanyag zsákot ráhúztam a növényre, a tövénél megkötöttem, majd egy kis nyílást vágtam a tetején és ott fújtam be a vegyszert. [link]
2011. jún. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a tippeket:)
2011. jún. 30. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!