Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bántja a hím vitorlásom...

Miért bántja a hím vitorlásom a nőstényt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mind2 vitorlás ivarérett, és már ikráztak is együtt. De kb. 3 hónapja a nőstény nem ikrázott, és a hím nagyon agresszív lett vele szemben! A nőstény már rettenetesen meg van tépve, úgyhogy most már elválasztottam őket. Egy 84 l-es akiban vannak, és eddig minden rendben volt! Csak az utóbbi időben lett ilyen a hím. Már a lámpát sem tudom felkapcsolni náluk, mert azonnal megvadul, most meg már lekapcsolt lámpa mellett is ilyen. Már odáig jutottunk, hogy el fogom adni a hímet, mert a nőstény kb. 2és fél éve megvan és nagyon szeretem, a hímet pedig karácsony tájékán választottam az ikrázó nőstény mellé. Kérlek segítsetek! (a vízhőm. 26-28 fok, 2 hetente cserélek vizet, de most az érettségi miatt ez elmaradt, 3 szifó, 2 platti, és 1 hím kakadu van mellettük, ritkítottam a növényeken is, hogy nagyobb helyük legyen)
2011. júl. 1. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehet a baja. Egyszer nekem is volt egy vitorlásom, és mindig bökködte, meg bántotta a többi halat, nekem is el kellett ajándékoznom. (Mondjuk a többi hal nem vitorlás volt, hanem guppi meg ilyen kisebbek)
2011. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy 1pár vitorlást 300 literen lehet tartani...
2011. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
Nálam hasonló helyzetben, a darabszám emelés jól bevált, bár nálam két hím bunyózott egymással.Volt egy pár akik védték az ikrázó helyüket, a másik hím pedig támadta őket, pedig ő volt a gyengébb, de nem érdekelte, hogy nap mint nap megtépik.:D Kénytelen voltam venni még pár nőstényt, hogy azokkal törődjön.Szerintem a hímed párzani szeretne, de a nőstény valamiért nem, ez lehet a gond, vegyél még nőstényeket, talán békén hagyja, vagy legalább is megoszlik a figyelme.Természetesen ez csak akkor megoldás, ha van helyed.A többi halakat is jó volna kiegészíteni, a kakadunak feltétlenül kellenének társak és ikrázóhely is ( bújók ).A növényeket kár volt megritkítani.
2011. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, lehet 300-asban meg 180-asban is.. De az a lényeg, h már kicsi kora óta nevelgettem a nőstény vitim, és akkor még csak 50 literes akim volt, úgyhogy inkább csináltattam egy nagyobbat, hogy jobban érezze magát! Eladni nem akartam, mert nagyon megszerettem. A max. méret, ami elfér a szobámban is, az 84 liter. Egy nagyobbat nem tudnék hova rakni. Az első válaszolónak köszönöm a válaszát!:) Akkor még tovább keresgélek!
2011. júl. 1. 15:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, amúgy ikrázni szeretne szerintem is. Hely hiányában nem szívesen veszek mellé még nőstényeket. De ez egy használható ötlet! Köszönöm!:)
2011. júl. 1. 15:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, igen amúgy volt a kakadumnak párja, csak kis fiatalka volt, és így nem vettük észre, h valójában hím, és így egyik nap szőrén-szálán eltűnt..gondolom az érettebb hímemnek van benne a keze. Azóta még nem találtam mellé szép nőstényt!
2011. júl. 1. 15:37
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Hát, itt csupán annyi a probléma, hogy téged csak az érdekel, hogy neked mi a jó, hogy neked vitorlás kell. Az, hogy esetleg az ő igényit is megnézd, az már túl nagy meló lenne.

1. Egy párnak a minimum 150 liter. Ez a minimális biológiai szükségletük, a kisebb egyszerűen állatkínzás. Ez nem egy olyan dolog, hogy valaki kitalálta, hogy aki ezt nem engedheti meg magának, annak ne legyen vitorlása. Csak megnézték a méretét, a habitusát, a természetes életkörülményeit, és ennyire jött ki a MINIMUM. Egyészségesen viszont 300 literben társítható egy normális csapat. Nem csoda, hogy idegbeteg, hiszen szenved.

2. Ha egy kicsit is utána olvastál volna, tudnád, hogy párválasztóak, náluk nem úgy működik, hogy beteszel mellé egyet, ráadásul olyan helyre, ahol már alapból nyomorognak, aztán majd jó lesz. Nem fogják már elfogadni egymást, sőt, szerencsétlen senkit nem fog már elfogadni maga mellé.


Ha azt néznéd, hogy minek tudsz megfelelő helyet biztosítani, és nem azt, hogy te mit akarsz, akkor nem lennének ilyen problémák.

2011. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod utolsó válaszoló!

Igen sajnos igazad van, de lehet kihagytam azt, hogy ők már nagyon sokszor ikráztak és életképes utódok születtek! Egyébként alaposan utánaolvastam a vitorlások tartásának és tenyésztésének is! Lehet hallottál is róla, hogy a vitorlásokat 60 literes aksiban szaporítják és majd utána rakják őket nagyobb akváriumba! Ja, és a párválasztással is tisztában vagyok az esetükben, de nekem régen (és még most sem) nem állt rendelkezésemre akkora akvárium, hogy legalább 6 kis vitorlást rendesen fel tudjak nevelni!

2011. júl. 1. 16:18
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
te hogy allapitottad meg hogy lany-e vagy fiu mikor meg nem voltak ivarerettek?
2011. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem állapítom meg. Nem is mondtam egy szóval sem. Vettem régen a kis márvány vitit, felcseperedett és ikrázott (szóval lány), és ezért vettem mellé egy hímet. Ennyi.
2011. júl. 1. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!