Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tapasztaltabb akvaristák vagytok?

Tapasztaltabb akvaristák vagytok?

Figyelt kérdés

Szeretnék hobbi gyanánt ezzel foglalkozni.Kb egy 60 vagy 70 literes akváriumra gondoltam. Milyen halakkal és növényekkel ajánlott kezdeni? Egy nagyon szép akváriumot szeretnék összehozni ahol a halak is jól érzik magukat és én is gyönyörködhetek benne.

[link]

Nem tudom,hogy vannak fajtái az akváriumoknak,de az ilyesmi kinézetűek nagyon tetszenek. ( csak a belső tartalmat nézd és ne az akvárium méretét,mert gondolom,hogy ennyi hely annyi halnak kevés :)

Milyen homokot és követ vegyek? Mekkora szűrő kell egy 70literes akváriumba? Világítással mi a helyzet? Szeretném ha a profik ellátnának pár tanáccsal..köszönöm:)


2011. júl. 1. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az segítene ha ezt elolvasnád: [link] nagyon jó tanácsok és nem árt őket megfogadni!

2011. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ajánlani tudom a horn-zsilinszy féle könyvet, szedd le e-bookban és olvasd el nagyon hasznos
2011. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

akvárium: [link]


szűrő: a legördülő menüből lehet kiválasztani, javaslom az EHEIM 2010 PickUp belső szűrőt. (ha onnan választod ki, olcsóbb lesz.


fűtés: mindegy a márka, csak lehetőleg ne a legolcsóbbat, és csak AUTOMATÁT VÁLASSZ!


levegőztetés: az EHEIM 2010 PickUp elvégzi a levegőztetést is!!


adnak a tetőbe 1db 15Wattos daylight fénycsövet. ajánlott még beszerelni egy fénycsövet is, ami plusz világítást ad. köveket gyűjthetsz te is a környezetből. mielőtt beleteszed az akváriumba, tedd egy lábosba, és forrald 30 percig, majd várd meg míg kihűl és mehet az akváriumba. Mielőtt betelepítesz, ajánlott az akváriumot üresen járatni 7-10 napig. minden 3. nap dobj 1-2 szem haltápot a vízbe, hogy megfelelően szaporodjanak az akvárium vízében a hasznos baci. :) remélem segítettem!

2011. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Uhh. Hát a kinézett akváriumodba csak bele van photoshoppolva a tartalom, de értem, mire gondolsz :)

Itt nézelődj:

[link]

Sajnos ezeket nem fogod tudni összehozni kezdőként, de mindenképpen jó, ha ilyen irányba indulsz el, ha ez a célod.

A feltett kérdéseidre könnyű lenne válaszolni, de nagyon kevés lenne számodra, nem úszhatod meg az alapos utána olvasást.

Amit javaslok:

akvarista.hu e-bookok.

Horn-Zsilinszky: Akvarisztika

diszhal.info

akvakertesz.hu

2011. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kell egy táptalaj pl ez 50 literbe elegendő:

[link]


2-3 db 18W fénycső (ne legyenek egyformák) pl:


[link]

[link]

[link]

[link]


Onnantól kezdve lehet bele növényeket ültetni.


Előre alacsonyabbakat pl: Glossostigma elatinoides

Középre kicsit magasabbat pl: Hemianthus micrantemoides, Cryptocoryne nevillii, Lilaeopsis brasiliensis

Hátulra magasabbakat pl Bacopa monnieri, Hydrocotyle leucocephala

Vasfára lehet tekerni "Vesicularia ferrei" mohát, az szép.


Nagyjából ennyi.



Ha zöld algásodik, le kell kapcsolni az egyik neont, ha nem algásodik, akkor jó. Ha sárgulnak a növények akkor meg több fény kell, vagy táp.


Lehet a növényeket tápozni, Easy Life ProFito folyékony táppal, és Easy Life Easy Carbo Folyékony CO2-t is lehet nekik adagolni, minden nap.


Ezekhez a növényekhez nem muszáj palackos CO2-t adagolni, anélkül is jól nőnek.

2011. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,mindenképp fogok olvasni az ajánlott könyvekből:)
2011. júl. 2. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!