Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért fakultak ki a neonhalaim?

Miért fakultak ki a neonhalaim?

Figyelt kérdés

Egy 110 literes akváriumról van szó, és ma vettem észre, hogy a neonhalaim közül 5-6 kifakult. Ekkor vettem észre azt is, hogy a levegőztető nem ment előző este óta. Viszont mivel egyrészt nem volt meleg a vizük, ment a szűrő, nem pipált egyik sem, és még növényekkel is tele van az akvárium, így nem hiszem, hogy ennyire meg kéne őket viselje.

Mi lehet a gond? Vízminőség? Hetente cserélek 40%-ot kábé, mivel új az akvárium, lehet hogy ammóniagondok? Ha az, akkor mivel tudok segíteni?


2011. júl. 3. 03:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor indítodtad az akváriumot (szűrőt) mikor, mennyi neont raktál bele, milyen, mennyi más fajta hal van, ezeket mikor raktad bele, milyen szűrő, hány fok van pontosan, és mivel etetsz? És milyen kemény a víz?
2011. júl. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
ki kell bennük cserélni a neoncsövet
2011. júl. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem sötétben mindig kifakulnak, aztán amikor felkapcsolom a lámpát pár perc és újra élénk színűek lesznek. Először tök megijedtem, mi történt, de mindig ez van
2011. júl. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gfero ***** válasza:
az hogy nem ment a levegőztető nem lehet ennek az oka.a növényzet nem ér semmit mivel este ők is oxigént fogyasztanak tehát nem termelnek hanem elvonják.szerintem ha nincs betegségre utaló jel akkor valamiért stresszesek lehetnek vagy túl erős a világításod amit a neonhalak nem szeretnek.ez is lehet a kifakulás oka.a vizet pihenteted vagy vízelőkészítőt használsz.ha igen milyent?
2011. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az akváriumot egy hónapja indítottam, növényekkel, aztán két hete raktam bele a halakat. Most egy 110 literes akváriumban van 15 neon+4 molly. Egy sima szivacsszűrőt használok, de van egy külső aktív szenes szűrőm, úgy gondoltam, meglátjuk, hátha működik anélkül is az akvárium.

Sera Vipannal etetek, a vízhő szobahőmérsékletű, vagyis 22 fokos. A vízkeménységről fogalmam sincs, de ezzel évekig nem volt gond.

gfero: Pihentetem a vizet.

2011. júl. 3. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A heti részleges vízcseréknél a régi vizet mindenképpen talajporszívózással szívd le, mert a szivacsszűrő nem csinál nagy áramlást, és nem szedi össze a mocskot. A külső szűrőt ha beüzemeled, az aktív szén nem jó szűrő közeg! Legfeljebb speciális helyzetekben, ideiglenesen jó használni.

Próbálj meg sokkal több fagyasztottal etetni, tápot inkább csak heti 1 szer adj! Azt nagyon meghálálják.

2011. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A vízcseréknél természetesem kiporszívózom az alját, a kajás tanácsot pedig megfogadom. Köszi még egyszer.

2011. júl. 4. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!