Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak isznak vizet, vagy...

A halak isznak vizet, vagy egyaltalan lehetnek szomjasak?

Figyelt kérdés
Csak azert kerdem mert a halak vizben elnek es furcsa hogy ha nem lehetnek szomjasak,de az is furcsa hogy ha szomjasak mert ok a vizben elnek es a testuknek nincs szukseguk vizpotlasara.Vagy a boren keresztul szivja be a vizet?Lehet hogy huje kerdes,de engem nagyon erdekel.Ha lehet ne zavarjatok azzal hogy milyen j vagy ly betuvel irjak a hujet.Kosz a valaszokat.
2011. júl. 3. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig jó kérdés. Mindjárt utána is nézek:)
2011. júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, érdekes.. Én is mindig ezen agyaltam.:D
2011. júl. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha az elso tudja akkor lenne kedves le irni a valaszt.
2011. júl. 3. 23:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Isznak és pisilnek is. Azért kell néha vizet cserélni.
2011. júl. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
aha
2011. júl. 4. 04:53
 6/6 Platypus ***** válasza:
100%

Az édesvízi halak teste sűrűbb, mint a környező víz, ezért a vízmolekulák folyamatosan áramlanak be a bőrükön keresztül, lásd ozmózis. Ezért nincs szükségük külön ivásra, elég nekik az, amit a kaja mellett lenyelnek, és folyamatosan pisilnek. A vizeletük híg, a beszivárgott víztől szabadulnak meg főleg.


A tengeri halaknál pont fordítva van, ott a környezet sűrűbb és folyamatosan szívja ki a vizet a bőrükön át. Ezek a halak sokat isznak, és aztán sűrű sóoldat formájában megszabadulnak a megivott sótól, a vizet meg igyekeznek megtartani.

2011. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!