Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Őket lehet tartani együtt :O?

Őket lehet tartani együtt :O?

Figyelt kérdés

Ez a 2 éves kubai kék rákom. Elajándékoztam 1 éve, de most visszahozták. Egy kisebb akviba raktam egyelőre. Adtam neki garnéla kaját és egy másik akváriumból merítettem ki a vizét, így véletlenül bekerült mellé egy Red Cherry garnéla, amit ott hagytam neki kajának.

Érdekes módon nem bántja, rá sem hederít. Így vannak 2 és fél napja: [link]

Csak azért, mert nem éhes, vagy lehetne tartani őket együtt? Nem értem.


2011. júl. 4. 04:43
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem túl aprócska és elég gyors ahhoz, hogy egy tohonya rák ne tudja elkapni.Ha tennél be pl jávai és májmohát, valószínűleg ellennének együtt.Ha egy-két kisebb barlangocska is lenne, ahová nem fér be a rák, akár még el is szaporodhatnának.Szerintem így menne a dolog.Az biztos, hogy megenné, ha megtudná fogni.:D
2011. júl. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:

Halakkal is lehet együtt tartani kék rákot, csak éppen nagy az esélye, hogy egyeseket elkap és felszeletel. A szerencsésebb/ügyesebb példányok meg hosszú ideig is elélnek a rák mellett. A garnélával is hasonló lehet a helyzet, fogadni nem mernék a hosszú életére. Szerintem nem jó ötlet direkt összerakni őket.

Nőstény narancs törperákkal lehet együtt tartani garnélákat. Hímmel nem, mert az hajlamos nemi erőszakot elkövetni a nőstény garnélákon, ami a méretkülönbségekből adódóan halálos a garnélára.

2011. júl. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz hosszú életű. Nem tűnik nagy vadásznak a rák, de hidd el, nem olyan tohonya ő. Főleg éjszaka vadászik, mozdulatlanul áll, de ha a közelébe megy valami, nagyon gyorsan csap le.
2011. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Naja, tudom, hogy a redek eszetlenül ugrándoznak és eszükbe se jut bújkálni. Még él a kicsi. Mindjárt kiveszem, visszarakom a többihez.


A kékrákot meg át kéne tenni nagyobb akviba egyedül.

A választási lehetőségek:

- van egy 37 literes kocka ami jól néz ki

- van egy 70 literes vastag ronda akvárium

- és egy 90 literes szintén ronda karcos akvárium.

Melyiket válasszam számára?


Éjjel láttam hogy mászkált, ment körbe-körbe, meg felmászott a kőre is, hát de olyan nagyon sokfelé nem tudott menni, mert most csak 20 literesbe lakik.

2011. júl. 4. 12:43
 5/9 Dioxyde ***** válasza:
Szerintem rakd a 90 literesbe minél nagyobb annál jobb,az egy dolog ,hogy karcos max próbáld úgy forgatni ,hogy ne látszódjanak a karcolások .
2011. júl. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Én vágatnék 2db üveglapot és kicserélném, vagy kicseréltetném, mindkét akváriumnál a frontüveget.:A 70 literes akváriumot választanám.
2011. júl. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha szeretsz gyűjtögetni, tehetsz mellé vízibolhákat, poloskát,skorpiót,ászkát, stb, amit sikerül kifognod hálóval.Legalább 2 hétig karanténozni kell a befogott állatkákat, mielőtt az akváriumba tennéd.A rák mellett, akár szaporodhatnak is a bolhák, tudod velük etetni a halaidat.:D
2011. júl. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vizibolhát végülis lehetne, tényleg. De az mit eszik? :)
2011. júl. 5. 22:17
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
A vízibolha főleg algákkal táplálkozik,etetned külön nem kell, kiváló vízszűrő. A testében lévő algák miatt, majdhogynem növényi tápláléknak számít, imádnak vadászni rájuk a halak.Én ilyenkor, mindig gyűjtök és egy erre rendszeresített udvari akváriumban szaporítom, itt már etetem is ( banánhéj, trágya, élesztő, korpa, stb )Én csak ajánlani tudom mindenkinek.
2011. júl. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!