Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja van az óriás vitorlásh...

Fannyka96 kérdése:

Mi baja van az óriás vitorláshalamnak?

Figyelt kérdés

Az óriás vitorláshalam másfél hete legyengült,folyamatosan az ajzat közelében tartózkodik, legtöbbször oldalán fekszik,napjában csak párszor jön fel akkor is csak max. fél percig úszik és újból lefekszik. Étvágya nem igazán van. A testén minimális pikkely hiány van más tünet nem észlelhető. A víz hőmérséklete 16 fokos.

Segítségeteket kérném mi baja lehet?


2011. júl. 4. 13:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
javítva:26 fokos :)
2011. júl. 4. 13:47
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Öreg. És nem sok ideje maradt.
2011. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
NEM TUDOM.MÉR LENNE BAJA.ÚGY KEZELITEK MINTHA EGY EMBER LENNE. -.-
2011. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mekkora helyen van, milyen halakkal? mióta él nálad? Milyen a szűrés, milyen gyakori a részleges vízcsere?
2011. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hagy döntsem el mi a fontos nehogy már te oszd itt az észt. Én segítséget kértem nem okítást. Ha nem segítesz akkor inkább ne is szólj ebbe bele. ;)
2011. júl. 4. 13:57
 6/11 A kérdező kommentje:

300 l akváriumban él.

aranyhalakkal és egy cápaharcsával.

2 hetente van részleges vízcsere.

2 éve van nálunk.

A szűrő fajtája fanfilter plus 3

2011. júl. 4. 14:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a halad?????? Mert 4-6 évig élnek max. És a tied a leírásod szerint döglődik.
2011. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát kb. 3-4 éves
2011. júl. 4. 14:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor csoda, hogy eddig kibírták. Egyrészt aranyhallal nem társítható, mert teljesen eltérőek az igényeik.

A nagyobb probléma viszont a nevetséges méretű szűrő. Maximum egy 100 literes akváriumot visz el, heti 30 liter vízcserével. Itt gondolom nem cseréltetek le kéthetente 150 litert... A minimum lenne egy 1000 liter/órás külső szűrő+ egy ugyan ekkora belső.


Egyébként egy vitorlás 10-15 évig is elél megfelelő körülmények között.

2011. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gfero ***** válasza:
biztos bőrfertőzése vagy bőrgyulladása van majd kifekélyesedik majd nemsokká megdöglik.hogy lehet valakinek akkora esze hogy vitorlást össze tesz hideg vizű hallal.miért nem érdeklődtél utána hogy mik az adott faj követelményei mielőtt összeraktad őket.a szűrés meg vicc.szerintem nagy az amonia meg a nitrit az akváriumba és nemsokkára mérgezésben felfordulnak.ekkora akváriumba kötelező a külső szűrő
2011. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!