Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az összes tengeri akváriumban...

Az összes tengeri akváriumban megtalálható élőlényt a természetből gyűjtik be? Itt nem a halakra gondolok leginkább hanem a korallokra és a garnélákra.

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Többnyire igen. Persze van néhány lelkes szaporító, itthon is, akik tördeléssel szaporítják a korallokat, és csereberéljük egymás között, de a boltokban többnyire a természetből begyűjtöttek vannak. A halaknál is dettó, leszámítva pár bohóchalfélét.
2011. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg elvileg telepítenek korall mezőket tengerekbe és onnan árulják, meg élőköveket gyártanak. De sajnos még mindig nem ez a jellemző, hanem inkább a természetet rongálják, az olcsóbb.
2011. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szomorú.

Azt hiszem, egy életre elment a kedvem a tengeri akvarisztikától. Már régóta gyűjtögetek egy "komoly" akváriumra, azt hiszem, maradtok a trópusi vizeken.

2011. júl. 4. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk pl a lágykorallokat elég könnyű szaporítani, azt szokták hogy levágnak belőle hajtásokat, ugyanúgy, mint sima akváriumban a sima növényeknél, csak ezt gusztustalanabb vagdalni, éles szikével/sniccerrel lehet, mert nagy vastag ágai vannak, mint egy ember kisújja, olyan :/ Pl Xenia, vagy pl a Lythophiton ilyen, ami gyorsan nő és vágható. És akkor a lágykorallból 2 különálló darab lesz, ami szintén elkezd tovább nőni, akkor már egy különálló növényként. Csak ezeket érdemes szárazon darabolni, mert méreganyagokat engedhet a vízbe amikor megsérül.


Ha meg túl kicsi darabot vágnak le, vagy rossz helyre teszik az akváriumban a kis darabot, pl ha nem teszik sodrásba, akkor megdöglik a kis darab, berothad a töve, ilyesmi, na és ezeket a kis darabokat eleinte nehéz sodrásba rakni, mert elrepül a fenébe, szal valahogy rögzíteni kell a kőhöz, hálóval 1-2 hétig, vagy be kell gyömöszölni kőbe egy lukba ahol ottmarad :) Vagy lerakni a talajra, hát ahogy sikerül. Aztán ez odanő a kőhöz, de úgy, hogy utána már letépni sem lehet róla :)


És akkor vannak pl Lapanemonák, azok meg ilyen kalapos, hogy a kalapját vágják 4 részbe és azok nagy sokára újra egy-egy kalappá alakulnak. De ha ezeket nem vagdalod, akkor is több lesz belőlük. Ezek így egymás mellett hát nekem pl volt olyan 2db és mostmár van 5 ilyen kör alakú lapanemonám.


A Clavularia meg olyan, hogy az csak úgy terjed széltében egy kövön és ha mellé raksz egy másik követ, azt is befutja idővel, csak ez szintén lassabban.


A többit nem ismerem, mert nekem csak ezek vannak.


Ilyeneket te is szaporíthatsz, hogyha neked ez tetszik, ez a dolog, és tuti hogy tudsz venni hirdetésből is ilyeneket, olyantól, aki szintén szaporította, tehát nem kell mindenképp boltban vásárolni.


A halakat meg biztos hogy importálják.


Élőkövet is lehet csinálni, pl ha veszel száraz követ, és mellé raksz élőkövet, akkor egy idő után a szárazból is élő lesz, mert átmennek rá a másikról a dolgok, csak győzd kivárni, fél év legalább kell hozzá :)

2011. júl. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit értelmetlenül írtam le, most így visszaolvasva.

Mint valami gyogyós, de mindegy, talán érthető :)

2011. júl. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És vannak tök jó tengeri algák is, ami úgy néz ki, mint egy növény. Ami nálam van, az zöld színű, kb 3mm vastag szárból áll az egész, de fa szerkezetben nő, nagyon érdekes formában. Amikor kaptam egy kis ficli darabot, azt sem hittem, hogy lesz belőle valami, és 2 hónap mulva már 2db öklömnyi méretű bokor lett belőle, csak fény kellett neki és most nagyon szép. Meg pl tegnap néztem, hogy van egy kis csigám, aminek nincs háza. Meztelen csiga szerűség, megy az üvegen, de az is olyan érdekesen néz ki. Nem tudom mi az, és hogy eddig hol volt, mért csak most jött elő.


Nekem az tetszik, hogy még ilyen dolgokat is fel lehet fedezni benne, amit bele se raktam és mégis ott van :)

2011. júl. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!