Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Más is unta már meg az akváriu...

Más is unta már meg az akváriumozást?

Figyelt kérdés

4 éve van akváriumom, de úgy érzem hülyeség volt venni. Az elején 1-2 évig tök jó volt foglalkozni vele, szépíteni, meg minden. Aztán jöttek a gondok, és meguntam.

Vettem sok halat, meghaltak 1 hónapon belül, ami sok pénz volt. Legalábbis nekem sok. A 6 ezer forintos fénycső fél évente kiégett. A szűrő ami 10 ezer volt 2 évig se bírta, és tönkre ment. Tartalék szűrő az egy gagyi vacak, fél év után bedöglött. Vettem növényt bele, ami szép volt kb 1 hétig, aztán kirohadt, hiába a sok világítás, meg tápoldatozás. Ja, tápoldat... Ha nem adtam a növényeimnek nem nőttek semmit! Az is drága tápoldat volt, mert nem földbe raktam, hanem bele kellett önteni a vízbe, ami hamar elfogyott. Akkor a növényekkel behoztam valami betegséget, pedig boltba vettem külön akváriumból akkor meghaltak a halak, de vettem, gyógyszert. És az a csomó vízcsere hetente... Abba is klórsemlegesítő, meg vitaminok...

Bele se merek gondolni, hogy 4 év alatt mennyit fizettem az akváriumra.


Csak én vagyok ennyire pesszimista, vagy más is unta már meg az akváriumozást?


2011. júl. 5. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek a hibák inkább a tudatlanságodból adódnak szerintem. Lehet rosszul párosítottad a halakat, és sokat tettél belőlük stb. Mondjuk nekem 1 hónapja van akváriumom, még üresen jár, de én annyira és annyira vártam hogy elkészüljön, mióta meg megvettem és elkezdtem berendezni az egészet a pokolra kívánom.. Túl sok vele a macera, de most meg már sajnálom eladni. :( Mondjuk az árát már úgy sem hozza vissza ha eladom, szóval nem tudom.. :(
2011. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szívemből szóltál! Minden mondatod, mintha velem történt volna meg.
2011. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is kb. 4 éve van 50 literes akváriumom. Vannak hullámvölgyek, mikor kijelentem hogy már unom, de amúgy meg szeretem a halaimat, és jó érzés foglalkozni velük.
2011. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nem vagyunk tökéletesek, és elsőre nem lehetünk profik, de próbálkozni lehet. Én tuti, hogy 10év alatt többet költöttem akváriumokra, és egyéb állatokra mint te, de ezen ne problémázz. Ez már elmúlt. Azon gondolkodj inkább, hogy mi lesz a jövőben. Mit szeretnél csinálni. Ha úgy érzed, hogy neked ez nem jött be, lehet találni másik hobbit is.


Ha meg még nem adtad fel, és van egy kis esély rá, hogy megvalósítsd amit szeretnél, akkor legközelebb nézz jobban utána a dolgoknak, és pl neten lehet találni működő akváriumokat, azokat is le lehet követni, úgy valószínű, hogy nagyobb lesz a sikerélményed benne.

2011. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene ilyen drágának lennie. Először érdeklődni kellene ismerősöktől, könyvekből, hogy milyen dolgokkal lehet egyszerűbbé, olcsóbbá tenni ezt a hobbyt.

Nem költök drága akvarisztikai cikkekre, értem ezalatt a drága műszaki dolgokat, igényes halakat, növényeket és a prémium tápokat, gyógyszereket stb.

Ritkán, havonta egyszer járok kisállatkereskedésben, akkor is csak kaját veszek és ha lehet cserélek a saját szaporulatból.

Az eleséget otthon is lehet készíteni, tenyészteni pl főtt tojássárgája, vizes edénybe vízibolhát, szúnyoglárvát lehet tartani, különböző zöldségek, ezek megfelelően porciózva fagyasztva későbbre is elrakhatók. A legtöbb hasznos dolog a régi akvarisztikai könyvekben, folyóiratokban található.

Mindig az árnyéktűrő növényekkel kell próbálkozni először.

Barkács világítást használok 57 litereshez 20 W és 112 litereshez 41 W kompakt izzókat, 2700 Kelvinesek Valami kínai márkájúak, de már jó fél éve működnek és az áruk olyan 5-700 Ft/db volt. A növények remekül érzik magukat, táptalajnak agyagos homokot használok felette kavicsréteggel ez nem került semmibe, tápozás pedig félhavonta egyszer guanós tápoldat (literes 500 Ft körül).

Anubiast, Cryptot, vízipáfrányokat és jávai mohát ültettem. Mindegyikből egy tövet vettem de már alig férnek tőlük a halak.

Gyógyszerezni pedig egyáltalán nem szoktam.

Vízcserét hetente csinálok az akvárium 20-30%-át, vegyszerek nélkül.

2011. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:

Amikor az akvarisztikát elkezdtem, gyerekként minimális zsebpénzből raktam össze az első akváriumomat. Alig költöttem rá, egy kis légpumpás dobozszűrő hajtotta, világítása az ablak volt, a növényeim nőttek mint a dudva és a halaim is szaporodtak. Egyszer volt összesen betegségem (azóta is), ez egy darakór volt és egyszeri kezeléstől elmúlt.

Hogy mi a trükk? Türelmes voltam a telepítéssel, nem volt sok halam és jól választottam meg a fajokat. Az akvárium működtetése nem egy bonyolult tudomány, ha jól van összerakva. Ha nincs meg a háttértudásod a megfelelő akvárium összeállításához, akkor meg is kérhetsz valakit. Még itt a GYK-n is van egy pár ember, aki elmond mindent amit kell, de ott az akvarista.hu is mint egy használható információforrás.

2011. júl. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, és mit csinálok rosszul abban, hogy fél évig bír világítani egy 6ezer forintos fénycső? Talán 10 ezerért kellett volna vennem, és akkor 2 évig bírja ki a napi 10-12 órát?

Meg, hogy egy nagy márka szűrő 3 év garanciával 2 évig bírja?

2011. júl. 5. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
hé-hé-hé! mindenki itt vigasztal, az emberek jófejek veled, kedvesek, segíteni próbálnak. te meg lecseszed őket? gondolkodj már el egy kicsit! egyáltalán nem szidott senki, nem mi tehetünk róla, hogy felesleges kérdéseket teszel fel!
2011. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát előfordul, én pl vettem 5 ezerért hüllős neont a kaméleonomnak és 3 hónap után kiégett.


Eztán vettem egy másfajta hüllős izzót, hazavittem és nem égett. Másnap visszamentem panaszkodni, erre azt mondták hogy nincs az égőre gari. Na erre kivertem a balhét, hogy akkor mért nem próbálják ki a boltban az izzót, amikor eladják, mert most 5ezret kidobtam egy rossz izzóra, ilyet nem lehet csinálni...stb. :)


Aztán azt mondták, hogy jó akkor hagyjam ott az égőt, kapok róla egy papírt, és visszaküldik a nagykernek, aki talán 2-3 héten belül kicseréli, de nem biztos.


Jó, otthagytam és vettem még egy újabb 5ezer Ft-os izzót, mert a kaméleonnak kellett.


Aztán 3 hét mulva felhívtak, hogy ki van cserélve az égő, mehetek érte. És akkor így lett kettő (közben nekem csak 1 kellett volna). Persze egy év mulva már jól jött a pót égő, mert kb addig égett az egyik.


Akváriumos neonnal éppen pont nem volt ilyen gondom, na de ez is hasonló :) Az Eheim szűrőim meg működnek már 5-6 éve. Ellenben van 2 olyan kisebb kínai szűrőm, ami fél évet bírt kb, aztán bedöglött.

2011. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!